Home » Společnost » Konec levných učitelů a akademiků

Konec levných učitelů a akademiků

Pod tímto názvem byla dnes – 26. 10. 2017 – zahájena společná petiční akce Českomoravského odborového svazu pracovníků školství a Vysokoškolského odborového svazu. Jejím smyslem je důrazně připomenout politikům, aby začali plnit to, co slíbili – preferovat školství jako nejdůležitější podmínku našeho vývoje. Navýšení platů pedagogů je důležitou podmínkou tohoto rozvoje.

„Letošní listopadové zvýšení platů je záplatou na neutěšenou situaci, kdy nenastupují do škol mladí vystudovaní pedagogové a z řádného platu neuživí rodinu, takže jdou za jinou, i méně kvalifikovanou, avšak lépe ohodnocenou prací. To je alarmující,“ uvedl František Dobšík, předseda ČMOS pracovníků školství. „Náš požadavek je jasný – plat ve školství by měl dosáhnout v roce 2020 130 % průměrné mzdy v České republice.“ 

Petr Baierl, předseda Vysokoškolského odborové svazu, zdůraznil: „Celkovým cílem je však dosáhnout, aby průběžné financování školství bylo srovnatelné s úrovní vyspělých zemí EU, které do vzdělávání mladých generací vkládají ročně průměrně 6 % z HDP“.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6834-3/petice-za-kvalitni-podminky-pro-vzdelavani

Facebook Comments

Tags:

More 1045 posts in Společnost
Recommended for you
Pamlsková vyhláška bude od září mírnější

Nové volnější limity pro obsah tuků, cukrů a soli dovolí, aby si děti mohly koupit...

%d blogerům se to líbí: