AC Sparta Praha : Úspěšný víkend U11 v Edenu

Sparťanský výběr do jedenácti let má za sebou úspěšný víkend, během nějž nastoupil na dvou turnajích v Edenu. V obou z nich postoupil do finále a v jednom případě se dokonce stal celkovým vítězem.

V sobotu se na hřišti s mantinely a umělou trávou hrál Fair Play Cup. Sparťané jeho základní skupinou prošli bez zaváhání a postupně porazili 11:2 Trenčín, 6:2 Györ a stejným výsledkem také Sigmu Olomouc.

V dramatickém semifinálovém duelu bylo k vidění hned dvanáct branek, emotivní průběh nakonec přinesl výhru 7:5 a postup do finálového utkání.

V něm došlo k repríze zápasu se Sigmou Olomouc. Hanáci se ujali vedení o dvě branky a navíc dostali možnost pokutového kopu, ten ale neproměnili. Sparťané chytili šanci za pačesy a utkání dokázali otočit na svou stranu. Po výhře 5:3 se radovali z celkového prvenství na turnaji.

„S naším celkovým vystoupením na turnaji jsme velmi spokojení a musíme si ho vážit. Podmínky sportovní haly v Edenu jsou speciální, díky mantinelům mají chytří hráči více možností k řešení herních situací, na druhou stranu je mantinely a rozměry hrací plochy brzdí. Jsem rád, že se naši kluci na toto prostředí adaptovali velmi rychle. Velice si také vážíme individálního ocenění našeho hráče na mezinárodním turnaji,“ cenil své hráče – a zejména Alexe Chrastinu, se sedmnácti brankami nejlepšího střelce turnaje – trenér Aleš Vytlačil.

Ve druhém hracím dni se klání přesunula na venkovní umělou trávu, kde se celky střetávaly v šesti hráčích v poli v rámci Winter Cupu.

Sparťané v základní skupině porazili Sigmu Olomouc 4:0 a Žilinu 7:0, všechny body nebrali pouze v utkání s Hajdukem Split, se kterým remizovali 1:1.

V semifinálovém duelu se Slavií ale dominovali, herně i výsledkově byli o krok před soupeřem a zvítězili 4:1. Finále pak přineslo už třetí víkendový zápas s Hajdukem Split, který však tentokrát byl nad síly sparťanů a zvítězil 4:1. Sparťané tak na Winter Cupu skončili druzí.

„Oproti sobotnímu turnaji jsme mohli být velmi spokojení především s pohlednou hrou. Jsme rádi, že jsme se již v základní skupině mohli konfrontovat s nejlepšími týmy ze soboty a hrát těžká utkání, která nás rozvíjejí. Kromě duelů s výborným Hajdukem Split jsme ve všech utkáních vypadali herně velmi dobře. Před chorvatským celkem však musíme smeknout a soupeři zaslouženě gratulovat. Vážíme si také dalšího individuálního ocenění našeho hráče v této konkurenci,” uvedl ke druhému víkendovému vystoupení sparťanů trenér Vytlačil. Adam Štýbr se tentokrát stal nejlepším hráčem turnaje.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/mladez/uspesny-vikend-u11-v-edenu-18926.html

%d blogerům se to líbí: