Amanda Anisimová, hvězda budoucnosti

Do maturity má sice ještě daleko, tenisovou zkoušku z dospělosti ale složila už v šestnácti letech. AMANDA ANISIMOVÁ je dost možná nejtalentovanější hráčkou ročníku 2001! O kvalitách přesvědčila v Indian Wells; v posledních týdnech neporazitelnou Petru Kvitovou vyprovodila z dvorce 6:2, 6:4 a k výborné hře získala i důležité sebevědomí; porazit může kohokoliv.

„Je to šílené, stále jsem v šoku. Petra je nejlepší hráčka, proti které jsem kdy nastoupila, navíc na tak velkém stadionu,“ popisovala emotivní chvilky Američanka s ruskými kořeny. „Když jsem se viděla na obrazovce, bylo to docela divné, na něco takového nejsem zvyklá,“ líčila dojmy.

O dámě z New Jersey fanoušci ještě uslyší. Bez šance nebude ani proti Karolíně Plíškové v osmifinále. „V šestnácti letech nemá co ztratit. Budu muset měnit tempo hry, protože rychlost jí očividně nevadí,“ rozebírala hru budoucí soupeřky lounská rodačka, jež duel Amandy proti Kvitové po očku sledovala v zázemí malebného areálu.

ŽIJE NA FLORIDĚ, ALE DOMA MLUVÍ RUSKY

Kdo je Amanda Anisimová? Narodila se sice v New Jersey, kam se její rodiče Konstantin a Olga přestěhovali z Ruska v roce 1998, jejím domovem se však ve třech letech stala Florida. „Nejprve jsme chtěli žít ve Španělsku, jenže všichni přátelé, kteří se přestěhovali do Ameriky, říkali: Cítíme se tady jako doma,“ popisoval Konstantin Anisimov, který s dcerou komunikuje výhradně v ruštině.

Amanda však přecitlivělý vztah ke krajině svých potomků nemá. „Nikdy mě ani nenapadlo, že bych Rusko reprezentovala, ale určitě se tam chci jednou podívat a poznat tamní kulturu,“ uvedla teenagerka pro New York Times.

ZÁKLAD? SKVĚLÁ POVAHA!

S tenisem začala Anisimová ve dvou letech. Turnaje objíždí od necelých šesti. Rychle přišla na to, že mezi vrstevníky nemá konkurenci, a tak jí do cesty stavěli i dvakrát tak staré protivníky. „Soupeři se smáli, že musejí hrát proti dítěti,“ vyprávěla její maminka Olga.

Její dcera rychle dospívala. Fyzicky i mentálně. Už od raného věku trenéři oceňovali její povahu. Překypovala sebekontrolou i vytrvalostí. Tenis ji absolutně pohltil. Jejím jediným přáním bylo, aby k Vánocům dostala plakát svého idolu Marie Šarapovové. „Vždycky chtěla být jako ona. Její sen je nastoupit proti Marii a vyhrát,“ dodala maminka Olga.

PROFESIONÁLKOU OD ČTRNÁCTI

Profesionálních soutěží se zúčastňuje od roku 2016, o rok později už přišel výkonnostní průlom, když se v žebříčku vyšplhala na 182. místo. Mezi juniorkami si zahrála finále French Open a vyhrála US Open.

„Jednou se chci stát světovou jedničkou a vyhrát grandslam i mezi dospělými,“ má před sebou jasný cíl talentovaná hráčka. Zároveň si moc dobře uvědomuje, jak je život profesionálního sportovce zranitelný. „Chtěla bych být lékařkou, ale mám-li uvažovat realisticky, mám v plánu studovat online vysokou školu,“ ohlásila.

Tenisový svět ji totiž maximálně pohltil. „Nechodím sice tak moc do školy, ale můj život mě baví. Ráda poznávám nové země,“ smála se.

Zarazilo by vás, jak vyspělá je. Nejen tenisově! Můžete s ní rozebírat i těžká témata; třeba jako je střelba v parklandské škole. Devatenáctiletý psychopat tady zabil sedmnáct lidí a další zranil. „Mám kamaráda, který tam chodí do školy. Ta se nachází velmi blízko od místa, kde žiji. Domnívám se, že uchovávání zbraní by mělo být zakázáno. Minimálně by se měl zpřísnit zákon,“ upozornila. Nepozdává se jí myšlenka amerického prezidenta Donalda Trumpa, že by kantoři měli vyučovat ozbrojení. „To vážně není dobrý nápad,“ dodala budoucí superstar.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/amanda-anisimova-americky-zazrak-s-ruskymi-koreny–19702cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: