Antonín Seďa : „Opoziční práce teď bude velmi důležitá“

Zdá se, že český politický poker pokračuje. A.Babiš konečně může vyjednat svoji toužebně očekávanou vládu svého politického hnutí. A aby získala konečně podporu většiny poslanců, stačí mu k tomu hlasy dříve dohodnuté parlamentní většiny.

Vždyť již v minulosti se jak představitelé KSČM, tak SPD vyjádřili, že za programové a já přidávám, i personální ústupky, podporu premiérovi Babišovi dají. Vlastně je spojuje to věčně „omílané“ makání pro občany České republiky. Mají k tomu dokonce svolení M. Zemana, toho expremiéra, který před lety bojoval s komunisty o levicové voliče. A i poslanecký klub ANO 2011 zabouchl svojí neutuchající podporou premiéra v demisi pootevřené dveře od jiných možností povolebních koalic.

Z tohoto pohledu je dobře, že sociální demokracie ukončila vyjednávání o vládě, kde by nejen hrála druhé housle, ale kde by měla zároveň nasazenu psí hlavu nenapravitelné politické vyžírky. Proto mne překvapuje nerealistický a poněkud málo pochopitelný návrh z dílny KDU-ČSL, vytvořit duhovou koalici z demokratických politických stran. Odvážná to myšlenka, která však postrádá podmínku nutnou a to tolik potřebných 101 hlasů. Přece autoři nemohli předpokládat, že jim v tomto úsilí bude pomáhat V. Filip a T. Okamura. Ti, přece již za svoji podporu třicet stříbrných dostali, a to v podobě funkcí v poslanecké sněmovně.

Člověk nemusí být zarytým demokratem, aby nechápal, že se k moci dostaly tři protestní strany. Strany, které kritizují polistopadový režim, dokonce i naše členství v NATO a v EU či parlamentarismus, jako takový. Prostě stát chtějí řídit jako svoji firmu, a to bez ohledu na mínění opozice či široké veřejnosti. Ta svojí většinou prozatím mlčí, protože se naší ekonomice daří a protože A. Babiš budí zdání, že nachází peníze pro své falešné sliby. Ale již dnes je otázkou, v jaké konečné podobě a pro které voličské skupiny nakonec budou zákony určeny. Ale pro poslance ANO 2011, KSČM a SPD je přece důležitější, že konečně makáme.

zdroj: https://www.cssd.cz/aktualne/blogy/opozicni-prace-ted-bude-velmi-dulezita/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: