PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Asistovaný běžecký závod JOYRUN

2 min read

Již 3. ročníku jsme se se zájemci z řad žáků i rodičů zúčastnili skvělé charitativní akce s názvem JOYRUN, která se konala v sobotu 2. 6. 2018 v Městských Sadech v Opavě.

Tento běh na 6 kilometrovou trať se těší stále větší popularitě a svědčí o tom také zájem našich žáků, kterých v sobotu vyběhlo celkem 26 a společně s dospělým doprovodem zastupovalo Neplachovice v závodě 30 běžců.

Během závodu, ve kterém není důležité zvítězit, ale podpořit, náš běžecký tým doprovázel Tondu Bolíka s rodiči a také malou Nelinku. Akce má za cíl nejen získat pro děti peníze, ale také podpořit pohybem a spoluprací děti, které nemohou závod vlastními silami absolvovat. Do celkové sumy jsme díky rodičům a zúčastněným žákům, a také příspěvku ze SRŠ, věnovali částku 6000 Kč, která bude využita na nákup potřebných pomůcek a vybavení pro handicapované děti. I přes mírné výkyvy počasí a počáteční déšť se závod nakonec skvěle vydařil a handicapované děti i běžci z řad našich dětí a dospělých si závod skvěle užili. Poděkování patří žákům i rodičům, kteří se rozhodli podpořit správnou věc finančně i pohybem.

autor článku: Jakub Machel

zdroj: https://www.zsneplachovice.cz/asistovany-bezecky-zavod-joyrun/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: