Home » Politika » Bohuslav Sobotka: Praha přivítá významné evropské státníky, budeme diskutovat o bezpečnosti a obraně EU

Bohuslav Sobotka: Praha přivítá významné evropské státníky, budeme diskutovat o bezpečnosti a obraně EU

Česká republika bude 9. června hostit mezinárodní konferenci mimořádného významu. Vláda dnes odsouhlasila konání Pražské konference o obraně a bezpečnosti, kterou Úřad vlády pořádá ve spolupráci s Evropskou komisí.

Pro naši vládu je téma evropské obrany velmi důležité, proto jsem pozval do Prahy řadu významných politiků v čele s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, vysokou představitelkou Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federicou Mogherini a náměstkyní generálního tajemníka NATO Rosou Gottemoeller. Akce se zúčastní ministři zahraničí a obrany členských států a zástupci evropského obranného průmyslu.

Konference je součástí procesu, který jsme s ostatními lídry EU zahájili v Bratislavě a potvrdili v Římě. Jednou z priorit pro budoucnost EU, na nichž jsme se shodli, je totiž právě posílení obrany a bezpečnosti. Jejím cílem je zdůraznit důležitost a zvýšit povědomí o otázkách souvisejících s bezpečností a obranou EU a současně postoupit v diskusi o tom, jak by měly vypadat budoucí kroky směřující k posílení evropské spolupráce v této oblasti.

Pro Českou republiku je uspořádání konference tak mimořádného významu prestižní záležitostí. Věřím, že tato akce významně přispěje k posilování evropské obrany.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/bohuslav-sobotka-praha-privita-vyznamne-evropske-statniky-budeme-diskutovat-o-bezpecnosti-a-obrane-eu/

Facebook Comments

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 403 posts in Politika
Recommended for you
Karel Vodička : „Do vlády – hlídat demokracii!“

V rozhodování, zda jít do vlády či do opozice, je přehršle dobrých a přesvědčivých argumentů...

UA-101450714-1
%d blogerům se to líbí: