Home » Společnost » Britská univerzita zkoumala vzdělání a pracovní schopnosti uprchlíků. Výsledky jsou překvapivé

Britská univerzita zkoumala vzdělání a pracovní schopnosti uprchlíků. Výsledky jsou překvapivé

Jsou uprchlíci černí pasažéři evropských sociálních systémů nebo se aktivně podílejí na rozvoji země do níž přišli? Na tyto otázky se ve svém sociologickém průzkumu pokusila nalézt odpověď jedna z britských univerzit.

Akademici z univerzity ve skotském Glasgow provedli unikátní výzkum, jež se zaměřoval na syrské uprchlíky v Británii, Řecku a Libanonu. Z dat, jež výzkumníci sesbírali, vyplývá, že dvě třetiny z těch, jež se usídlili v Británii, zde buď natrvalo pracují a nebo studují.

Ti z nich, kteří nepracují nebo nestudují, pak jako hlavní problém při svém uplatňování na trhu práce nebo při zvládání studií uvádějí neznalost jazyka. Průzkum byl prováděn na více než patnácti stech uprchlíků ve věkovém rozpětí 18 až 32 let, sběr dat probíhal v roce 2017.

Vědci rovněž poukázali na zajímavá zjištění – uprchlíci, kteří přišli do Velké Británie, jsou vzdělanější a v práci schopnější než ti, kteří dorazili do Řecka a Libanonu. Zároveň Syřané, jež dorazili do Spojeného království, jsou spokojenější s tamními podmínkami, dle svých slov mají větší možnosti uplatnění a setkávají se s menší mírou diskriminace.

Když byli uprchlíci dotazováni, co by chtěli od Britů, aby se mohli v zemi lépe adaptovat, nejčastější byly žádosti o zajištění vzdělání a rekvalifikačních kurzů. Syřané rovněž zdůrazňovali, že je důležité, aby k nim místní lidé chovali důvěru a firmy jim daly možnost dokázat své schopnosti.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/220826-britska-univerzita-zkoumala-vzdelani-a-pracovni-schopnosti-uprchliku-vysledky-jsou-prekvapive/

Facebook Comments

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 991 posts in Společnost
Recommended for you
Prostředky z Fondu Gábi v celkové výši 350 tisíc korun podpoří Centrum Anabell

Prostředky z Fondu Gábi v celkové výši 350 tisíc korun podpoří Centrum Anabell, které pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy, neziskovou organizaci Nevypusť duši, která se  věnuje péči o duševní...

UA-101450714-1
%d blogerům se to líbí: