Češi se roamingu nebojí

  • Téměř všichni zákazníci při cestách v EU roamují
  • Spotřeba dat v EU vzrostla 2,3násobně, v zemích mimo EU dokonce osminásobně
  • Nejčastěji používáme mobilní služby u sousedů, v Chorvatsku a Itálii, ale i v Egyptě nebo jihovýchodní Asii

Praha, 8. října 2018 – Statistiky letního provozu T-Mobile ukazují, že Češi v cizině své mobily používají v podstatě bez omezení. Zvykli si sdílet fotky na sociálních sítích, komunikovat přes messengery i vyhledávat informace na webu, jako by byli doma. Roamingový provoz – zejména datový – narostl nejen v EU, ale i mimo ni.

S eurotarifem jako doma

Při cestách v zemích Evropské unie využila roaming každý letní měsíc více než 900 tisíc zákazníků T-Mobile, což představuje přibližně čtvrtinu celé zákaznické báze. V segmentu tarifních zákazníků se množství datujících v zahraničí zvýšilo o 40 %, objem přenesených dat se pak v této skupině zvýšil 2,3násobně.

Ve srovnání s loňskými prázdninami se zároveň o více než 40 % zvýšil počet zákazníků, kteří se v Evropské unii připojili k internetu. Češi také hodně volali; počet minut provolaných v cizině vzrostl u tarifních zákazníků o 30 procent, celkem pak o 20 %.

Kromě tradičně oblíbených destinací, kterými je většina sousedních zemí (Slovensko, Německo, Polsko, Rakousko), bodovalo opět Chorvatsko a Itálie, kam Češi jezdí nejčastěji k moři. I když se osvědčené dovolenkové cíle umístily až na pátém a šestém místě v počtu uživatelů, zaujaly bezpečně druhé a třetí místo v celkovém objemu spotřebovaných dat.

Výhodné balíčky mimo EU

Nové roamingové balíčky Svět, uvedené v červnu tohoto roku, představují na českém trhu nejvýhodnější nabídku pro zákazníky cestující mimo země EU. Pro 40 nejoblíbenějších destinací T-Mobile snížil cenu za data až na 1,40 Kč/MB. Také díky tomu se o prázdninách zvýšil počet zákazníků využívajících v zemích mimo EU datové služby k více než dvojnásobně, a objem přenesených dat osminásobně.

„Výsledky ukazují, že jsme pro naše zákazníky partnerem, ať už cestují kamkoliv,“ vysvětluje Petra Běláková, manažerka zodpovědná za roamingové služby. „Zákazníci se už ani na druhé polokouli nemusí spoléhat na SIM karty místních operátorů, a mohou využívat služby svého českého operátora.“

Největší nárůst roamingových zákazníků zaznamenal T-Mobile v Egyptě, Turecku, Švýcarsku, Rusku, USA, ale také v zemích jihovýchodní Asie. Čeští zákazníci se vypravili i do exotických destinací, jako je Austrálie nebo malé tichomořské ostrovy na druhém konci planety.

Veronika Klapalová

Nezávislá novinářka mapující dění nejen v Královéhradeckém kraji z oblastí sportu, kultury, hudby, workshopů, dále přinášející komerční zprávy z české společnosti, v neposlední řadě mapuje aktivity a akce dětí, dospělých i seniorů.

+ zdroj: http://www.t-press.cz/cs/tiskove-materialy/tiskove-zpravy-t-mobile/cesi-se-roamingu-neboji.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: