Co senioři umí a dokážou

5. září 2018 se uskutečnil 3. ročník Sportovních her seniorů z Plzeňského kraje, kteří jsou členy Krajské organizace Seniorů ČR z.s. V Plzni. Soutěžili v 8 kategoriích a to jízda na koloběžce, chůze s trekingovými holemi, s míčkem na raketě a tyto 3 disciplíny byly měřeny na čas. Dalších pět disciplín bylo na dovednosti soutěžících a to šipky, košíková, srážení plechovek, střílení do branky s hokejkami a srážení kuželek. Byli přihlášeni senioři od 62 let a výše. Bylo radostí se dívat, jak nejstarší si vedli znamenitě. Bylo 8 družstev po 6 soutěžících a vše proběhlo dobře, i počasí nám přálo.

Na zahájení přišli vzácní hosté a to p. primátor města Plzně Martin Zrzavecký, náměstek hejtmana Plzeňského kraje Mgr. Zdeněk Honz, který převzal nad Sportovními hrami záštitu, pí náměstkyně primátora Bc. Eva Herinková, p. Ing. Petr Tojnar z Prahy – viceprezident Seniorů České republiky. Také přišli dva starostové, R. Neubauer z ÚMO3 a Ing. Aschenbrenner z ÚMO2. Ze Sušice přijel zastupitel úřadu p. Javorský.

Každý senior, který závodil, dostal dárek, pamětní list, pohoštění a družstvo za 1., 2. a 3. místo medaile zlaté, stříbrné, bronzové a ještě krásné pohárky. Vyhrálo družstvo ze Sušice, druhé bylo družstvo z Plzně-Doubravky a třetí bylo družstvo z Plzně-Skvrňan.

Pokud nám všem zdraví dovolí, chtěli bychom v r. 2019 uspořádat 4. ročník Sportovních her.

autorka článku:  Šmolíková Bohdana – Předsedkyně Krajské organizace Senioři ČR z.s. Plzeň