ČSSD zahájila centrální kampaň před komunálními a senátními volbami

ČSSD dnes na Mírovém náměstí ve Stochově zahájila centrální kampaň před podzimními volbami do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu. Vedle předsedy strany a ministra vnitra Jana Hamáčka na tiskové konferenci vystoupili další zástupci sociální demokracie ve vládě, kteří představili své vize a priority ke zlepšení životní úrovně občanů v regionech.

„Chceme být opět stranou pro lidi, znát jejich problémy a přání. Nic z toho se ale v ministerských kancelářích nebo sálech poslanecké sněmovny nedozvíte. Proto jsou dnes všichni ministři ČSSD na krásném náměstí ve Stochově, proto budou stále více mezi lidmi,“ prohlásil předseda ČSSD Jan Hamáček s tím, že sociální demokracie má mnoho kvalitních kandidátů do Senátu a úspěšných komunálních politiků, kteří v řadě měst a obcí mandát obhajují.

ČSSD podpoří vlastní kandidáty centrální kampaní, která připomene základní hodnotové pilíře strany. Jde především o prosazování opatření na podporu zaměstnanců, seniorů, rodin s dětmi nebo matek samoživitelek. Klíčové návrhy, které mohou těmto skupinám obyvatel pomoci, prosazují sociální demokraté na vládní úrovni. U příležitosti 100. výročí zavedení osmihodinové pracovní doby ČSSD plánuje otevřít debatu o zkrácení pracovní doby o půl hodiny denně. „Český zaměstnanec v průměru pracuje o 400 hodin ročně déle než průměrný německý zaměstnanec, ale produktivita práce je na 60 % německé. Neplatí tedy přímá úměra, že čím více času v práci trávíme, tím více jsme produktivní,“ zdůraznil Jan Hamáček.

Zaměstnance plánuje ČSSD podpořit také dotažením návrhu na proplácení prvních tří dnů nemocenské, který Sněmovna schválila již v prvním čtení, nebo návrhem na placenou pětitýdenní dovolenou. „Pět týdnů dovolené se může někomu zdát jako samozřejmost, ale tak to zdaleka není. Češi dnes patří k národům, které pracují nejdéle v Evropě. Jsme na nejnižší hranici počtu dnů dovolené v rámci EU,„ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Klíčovou prioritou také je schválení sociálnědemokratického návrhu zákona o zálohovaném výživném, který by chránil děti před chudobou. „Nejsou to děti, které mohou za nezodpovědnost jednoho ze svých rodičů, který neplatí výživné. Stát už nemůže nadále jen přihlížet s rukama v klíně,“ připomněla naléhavost zákona Maláčová.

Vedle témat jako jsou bezpečnost a vyšší důchody bude ČSSD zdůrazňovat ochranu a obnovu památek, které jsou neodmyslitelnou součástí české národní identity a kulturního bohatství. „Pro sociální demokracii jsou památky důležitým symbolem občanské soudružnosti a určitým zdrojem zdravého národního sebevědomí. Proto budu usilovat o navýšení prostředků do dotačního Programu záchrany architektonického dědictví. Ten jen v roce 2017 rozdělil přes 232 milionů korun,“ řekl ministr kultury Antonín Staněk.

Velkou výzvou současnosti, na niž se chce ČSSD zaměřit, je problematika sucha a zadržování vody v krajině. „Prioritou ČSSD je zabezpečení pitné vody pro obyvatele. Následně pro energetiku i závlahu,“ prohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman, jenž plánuje obcím a svazkům obcí rozdělit 800 milionů korun na výstavbu vodovodní infrastruktury.

Na tiskové konferenci k zahájení kampaně vystoupila také úspěšná sociálnědemokratická starostka Stochova Miloslava Becherová. „Podporujeme bytovou politiku. Město Stochov má v majetku více než 1 390 bytů. Peníze z nájemného vracíme zpět do domů, můžeme zateplovat nebo lidem poskytovat příspěvky na výstavbu. Hlavně nezvyšujeme nájemné. Myslím si, že se ve Stochově žije dobře,“ sdělila přítomným občanům starostka.

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/cssd-zahajila-centralni-kampan-pred-komunalnimi-a-senatnimi-volbami/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: