Čtrnáctiletý supertalent zářil při svém debutu

Ženský tenis zažívá v posledních letech zlaté období. Z juniorského, či dokonce žákovského, tenisu přichází spousta opravdu skvělých a velmi talentovaných hráček, které mají před sebou predikovánu zářnou budoucnost. Hozenou rukavici tenistek jako je Marta Kostjuková nyní odvážně zvedá teprve čtrnáctiletá Anastasia Berezovová z Austrálie.

Že vám tohle jméno nic neříká? Není divu, mezi juniorkami na okruhu ITF ji patří pozice až ve čtvrté stovce světa. Důvod je ale jednoduchý. Čtrnáctiletá dívenka, která se narodila v listopadu 2003 zatím na žádném větším juniorském turnaji ani nestartovala. I tak má ale na svém kontě tituly z Canberry a Christchurche.

Berezovová patřila v kategoriích do dvanácti a čtrnácti let mezi nejlepší hráčky ze svého ročníku, stala se australskou šampionkou v kategorii do 14 let a zejména v australských kuolárech se o ní začalo hovořit jako i supertalentované tenistce, která by to mohla dotáhnout hodně daleko.

Podobný začátek měla například Ukrajinka Marta Kostjuková, jež je o rok starší a už se vyhoupla na senzační 185. místo žebříčku WTA. A ani u Berezovové není nejspíš daleko chvíle, kdy se na žebříčku profesionálek objeví.

Při svém debutu na ITF Pro Circuit totiž zvládla na domácím turnaji v Milduře, který se hraje na trávě, projít tříkolovou kvalifikací, v níž dokonce nadělila dva kanára, a zahrát si poprvé v hlavní soutěži. A ani to nebyl pro Berezovovou poslední počin.

V úvodním kole pokořila po setech 6:4, 3:6, 6:4 Japonku Hiroko Kuwataovou, 295. hráčku světa! Kuwataová je přitom v nejlepším tenisovém věku. Je jí 27 let, byla dokonce členkou druhé světové stovky a její zkušenosti s dospělým tenisem jsou celé jedno desetiletí.

Berezovová ve čtrnácti letech prokázala, že tenisově je na tom v době, kdy se teprve rozvíjí, více než dobře. A tvrdou prací může dosáhnout výsledků, na které australský tenis dlouho čeká. Mrzet ji přitom ani nemusí, že v osmifinále v Milduře prohrála se svou krajankou Masou Jovanovicovou 0:6, 2:6. Celou kariéru má teprve před sebou.

zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/5720–ctrnactilety-supertalent-zaril-pri-svem-debutu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: