Den otevřených ateliérů

Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit letos již pošesté organizuje jednodenní výtvarný festival Den otevřených ateliérů. Na letošní den připadlo datum sobota 16. června 2018 v době od 10-18 hod.

Výzvu letos vyslyšelo celkem 50 výtvarníků nejrůznějších oborů a zaměření. Návštěvníci tak budou moci zavítat do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů. Do výzvy se přihlásily také umělecké školy nebo výtvarné spolky a seskupení, kteří se prezentují společně nebo tvoří ve sdílených prostorách a účast v DOA je pro ně příležitostí, jak na svou tvorbu upozornit. Vedle umělců Královéhradeckého kraje se představí i jejich kolegové z okresů Svitavy a Ústí nad Orlicí, aby také na jeden červnový den otevřeli své ateliéry, dílny, zahrady, tvůrčí prostor nebo se prezentovali svými díly. Akce má napomoci především prohloubení dialogu mezi umělci a širokou veřejností, setkání umělců a v neposlední řadě také napomáhá čilému cestovnímu ruchu.

Hradec Králové – speciální program v některých prostorách

Ateliér – Hudebního divadla dětem / Tomkova 1232

Workshop pro děti, výroba papírové slepičky, k vidění budou také živá kuřátka.

Střední škola vizuální tvorby v Hradci Králové, s. r. o. / budova v Jiráskových sadech

Výstava studentských uměleckých projektů – Akademie, v budově školy v Jiráskových sadech. Vernisáž proběhne v pátek 15. 6. 2018 od 14:00 hodin, poté bude následovat výstava do 18 hodin. V době od 8:00 do 12:00 je možné shlédnout veřejně přístupné vytváření soutěžních objektů. Ve dnech 16. 6.-17. 6. 2018 od 9 do 18 hodin tato výstava pokračuje.

Malé náměstí 14-17 hod.

Dílny výtvarného oboru ZUŠ Na Střezině

Marie Svobodová – portrétování

Café Na Kole – výborná káva a sladké pohlazení

„Ateliér | salon | Dagmar Popová“ / Klicperova 263

13 hod. – Kateřina Ranná, výtvarnice a právnička, improvizovaný workshop (účastníci se např. dozví, jak se má správně napínat plátno pro malbu)

16:30-17:30 – hudební vystoupení virtuosa, hudebního skladatele a pedagoga Vladimíra Župana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: