Den otevřených dveří: Sídlo Senátu navštívilo více než 1500 zájemců

Na sté výročí vzniku samostatného československého státu, v neděli 28. října 2018, zavítalo do sídla Senátu Parlamentu ČR přes 1 500 návštěvníků. Veřejnost měla možnost kromě historických prostor Valdštejnského a Kolovratského paláce zhlédnout výjimečnou výstavu k 80. výročí podpisu mnichovské dohody.

Průvodci návštěvníky seznámili se zákoutími historických prostor Valdštejnského paláce, včetně 10,5 metru vysokého Hlavního sálu. Mimo to byly zpřístupněny také kancelář místopředsedy Senátu či Přijímací salonek předsedy Senátu.

V prostorách Mytologické chodby Valdštejnského paláce si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu pořádanou k 80. výročí podpisu mnichovské dohody. Expozice, která vznikla ve spolupráci s Historickým ústavem Akademie věd, je ke zhlédnutí v sídle Senátu až do 13. ledna 2019.

Příchozí měli možnost navštívit i Kolovratský palác, v němž zasedaly předválečné a určitou dobu i protektorátní vlády. Nahlédnout mohli i do zasedací místnosti tehdejších vlád – Zeleného salonku, ve kterém byla vláda generála Jana Syrového seznámena s mnichovským diktátem.

Veronika Klapalová

Nezávislá novinářka mapující dění nejen v Královéhradeckém kraji z oblastí sportu, kultury, hudby, workshopů, dále přinášející komerční zprávy z české společnosti, v neposlední řadě mapuje aktivity a akce dětí, dospělých i seniorů.

+zdroj: https://www.senat.cz/zpravodajstvi/zprava.php?ke_dni=10.11.2018&O=11&id=2576&from=M&fbclid=IwAR1J4Ej8wkwLnW3SCR7Q14Te9IztYREONulV7sbvJRiJZbIpgS0FJmVFAdk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: