PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Dopravu na Hradecku zajistí BusLine. Radní vybrali dopravce pro poslední oblast autobusového tendru

3 min read

Dopravní firmu pro poslední oblast autobusového tendru dnes vybrala Rada Královéhradeckého kraje. Společnost BusLine KHK bude obsluhovat oblast Hradecka. Kraj má v tuto chvíli vybrány dopravce pro všech osm oblastí, kde bude objednávat linkovou dopravu na dalších 10 let.

 Autobusovou dopravu na Hradecku zajistí společnost BusLine KHK. Jedná se o poslední, osmou oblast autobusového tendru, pro kterou jsme vybrali dopravce,“ sdělil první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy.

Kraj má v tuto chvíli vybrány dopravce pro všech osm oblastí:

  • Broumovsko – sdružení společností CDS Náchod a P-Transport,
  • Náchodsko – CDS Náchod,
  • Novoměstsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus,
  • Trutnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus,
  • Královédvorsko – BusLine KHK,
  • Jičínsko – BusLine KHK,
  • Rychnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus,
  • Hradecko – BusLine KHK.

V současné době se připravují materiály pro příští týden, kdy rada kraje znovu zasedne a bude jednat o vypořádání námitek, které kraj obdržel od třech účastníků soutěže. Zároveň v rámci zadávacího řízení veřejné zakázky Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na návrh jednoho z uchazečů před časem zahájil řízení o přezkoumání soutěže. Kraj z toho důvodu nemůže uzavřít s vybranými dopravci smlouvy ve lhůtě 60 dnů od zahájení řízení.

„K zahájenému řízení na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se Královéhradecký kraj v zákonné lhůtě vyjádřil. V tuto chvíli připravujeme všechny podklady pro vypořádání námitek. O výsledcích soutěže budeme více informovat po skončení probíhajících řízení,“ doplnil náměstek Červíček.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun, a je proto nejnákladnější veřejnou soutěží v historii kraje. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: