Dorostenky začaly ligu přesvědčivou výhrou

V prvním ligovém kole svěřenkyně trenéra Sumce nezaváhaly, na Strahově nastřílely Pardubicím sedm branek.

Skóre otevřela v 9. minutě Dvořáková po průniku z pravé strany – 1:0. V 34. minutě zahrávala kapitánka Khýrová přímý volný kop z ideální vzdálenosti a zamířila přesně k tyči – 2:0. Hned za další dvě minuty si Dvořáková obhodila i pardubickou brankářku a zakončovala do prázdné brány – 3:0. V poslední minutě prvního poločasu poté krajní obránkyně Kotrčová postupovala z levé strany k soupeřově brance a zamířila přesně na zadní tyč – 4:0. Druhý poločas pak patřil útočnici Šubrtové. Loni ještě starší žákyně přišla do hry v 52. minutě zápasu a stihla nasázet hattrick. V dalším kole jedou dorostenky stejně jako ženy do Horních Heršpic k zápasu s Lokomotivou Brno.

AC Sparta Praha WU18 – SK DFO Pardubice WU18 7:0 (4:0)

Branky: 54., 67., 72. Šubrtová, 9., 36. Dvořáková, 34. Khýrová, 40. Kotrčová
Diváci: 40

Sparta: Kulhánková – Šramková (41. Prokůpková), Buryanová (52. Grešová), Sonntagová, Kotrčová – Dvořáková, Pochmanová, Khýrová, Machutková – Marcinková (56. Kodadová), Cvrčková (52. Šubrtová)