Erich Brabec : „Ztráta titulu nás mrzí, kluci ale makali fantasticky“

Až posledním zápasem sezóny a porážkou 0:1 v derby se Slavií přišel sparťanský dorost o možnost získat třetí ligový titul v řadě. Mužstvo, které v sezóně potrápila epidemie příušnic, muselo na jaře v krátkém čase zvládnout velkou porci zápasů. Přesto nakonec k titulu chyběl jen bod.

Posledním zápasem, ve kterém dorost prohrál se Slavií, jste přišli o šanci na titul. Proč to nevyšlo?

Derby je derby, Slavia do něj sice šla s dvacetibodovou ztrátou, ale přijeli sem bodovat a to se jim povedlo. Bohužel jsme tím přišli o titul. Z každého jejich pohybu a gesta bylo znát, že jim jde o to nám zkazit mistrovskou radost. O to víc jsem vnímal, že ten zápas potřebujeme zvládnout. O to víc mrzí, že jsme nevyužili poměrně velké množství šancí, které jsme si vypracovali. Život jde ale dál a já pevně věřím tomu, že příští rok se sem vrátí titul.

Jak vychází letošní sezóna ve srovnání s tou loňskou?

Letos jsme získali o tři body víc, dali o patnáct branek víc a o jedenáct méně dostali. Bohužel na titul to na rozdíl od loňska nestačilo. Herně o ale bylo lepší letos. Bohužel, Olomouc měla lepší sezónu než v minulých letech a o bod nás předskočila. Bylo to dáno i tím, že Olomouc hrála celou soutěž s nejstaršími možnými hráči, kdežto my jsme zabudovávali mladší fotbalisty.

Zde se zobrazí fotogalerie vybraná níže. Aby to fungovalo správně, musí být tento text ve vlastním odstavci (text přidaný do tohoto odstavce bude smazán).

Jak vůbec vypadalo jaro sparťanského dorostu?

Bylo specifické, protože hned po prvním zápase u nás propukly příušnice a měli jsme karanténu. Tím pádem se nám pak nahromadily zápasy a my museli v 72 dnech odehrát 33 zápasů. To byl na všechny obrovský tlak. Přesto to hráči zvládli, udělali šňůru dvanácti výher v řadě. Samozřejmě jsme občas udělali chyby, ale vzhledem k tomu tlaku, který na hráče to odkládání zápasů naložili, to kluci zvládli fantasticky.

Jak to bude s týmem dál?

Nejstarší ročník nám odejde, ale věřím, že vybudujeme znovu silné mužstvo. Osu teď budou tvořit ročníky 2000 a 2001 a podle mě to bude opět kvalitní tým.

Kompletní rozhovor s Erichem Brabcem o sparťanském dorostu i o mistrovství světa v Rusku si poslechněte ZDE.

zdroj: http://old.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/mladez/ztrata-titulu-nas-mrzi-kluci-ale-makali-fantasticky-19521.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: