PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Fakultní nemocnice Hradec Králové uspořádala pro nejmenší pacienty Dětský den

2 min read

Několik desítek dětí se ve čtvrtek zúčastnilo Dětského dne, který pro pacienty dětské kliniky připravila Základní škola a Mateřská škola při Fakultní nemocnici Hradec Králové. Na děti ve věku od dvou do 16 let čekalo na hřišti před dětskou klinikou několik stanovišť s plněním různých úkolů, nechyběla možnost vyzkoušet si malování na hedvábí nebo si prohlédnout několik silných motocyklů.

„Pro naše pacienty je to určitě příjemné zpestření pobytu v nemocnici,“ uvedla přednostka Dětské kliniky FN HK doc. MUDr. Sylva Skálová, Ph.D. Dětem na jednotlivých stanovištích pomáhaly studentky Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy z Hradce Králové, děti mohly například házet míčkem na plechovky nebo zkusit udržet míček na lžíci. Za splnění všech úkolů na ně čekala odměna.

Letošní novinkou byla účast motorkářů z HarleyDavidson Clubu Moravia, kteří nedávno předávali šek Hematoonkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. „Při předávání šeku padlo, že bychom mohli dětem přijet ukázat motocykly, takže jsme rádi dorazili,“ řekl prezident klubu Miroslav Dlouhý.

ZŠ a MŠ při Fakultní nemocnici Hradec Králové pořádá Dětské dny pro pacienty každoročně. Vloni fakultní nemocnice poprvé uspořádala při příležitosti 90. výročí otevření areálu nemocnice také Dětský den pro děti zaměstnanců, letos je akce naplánována na příští týden.

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/fakultni-nemocnice-hradec-kralove-usporadala-pro-n

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: