PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Galerie U Přívozu hostí výstavu 24. ročníku soutěže Czech Press Photo

3 min read

Studijní a vědecká knihovna hostí tuto výstavu již po třetí a že je na co koukat, tak o tom jsme se přesvědčili sami při slavnostní vernisáži v pátek 7. června. Mezi vzácné hosty patřil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a fotograf Petr Kleiner.

Všechny přítomné přivítala za Studijní a vědeckou knihovnu Hradec Králové Vlaďka Buchtová, po té předala slovo vzácným hostům.

„Jsem rád, že město Hradec Králové a potažmo Královéhradecký kraj může hostit tuto kolekci fotografií, které jsou zachyceny jako momentky či shoda okolností a náhod. Co přinesl nejlepšího loňský ročník, tak  zde vidíme vystaveno. Fotografie mají podle mého názoru několik významů. Jedním z nich je například pomíjivost okamžiků, vytvoření určité stopy, stopy v naší paměti, která se nám takto připomíná. Moc děkuji při této příležitosti pořadatelům ze Studijní a vědecké knihovny za zorganizování této výstavy. Na závěr mohu sdělit, že je nám ctí, že můžeme hostit tuto výstavu“ sdělil přítomným návštěvníkům hejtman Jiří Štěpán. 

Dále se ujal slova fotograf Petr Kleiner, který byl nominován v kategorii Portrét. „Já jsem se  snažil v Pardubicích zachytit hlavního trenéra mužských basketbalistů BK JiP Pardubice Američana Levella Sanderse, neboť díky jeho vedení a skvělému výkonu hráčů skončil klub na celkově 3. místě v nejvyšší basketbalové soutěži“ s úsměvem sdělil Petr Kleiner.

Czech Press Photo je prestižní fotografická soutěž s více než dvacetiletou tradicí, která každoročně prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů mapuje nejvýznamnější události uplynulého roku v mnoha oblastech života – od zpravodajských aktualit přes umění a každodenní život až po přírodu a sport. Soutěž a následná výstava dává možnost zveřejnit i takové fotografie, které z nejrůznějších důvodů nenašly v médiích uplatnění. Mezinárodní porota hodnotila v roce 2018 práce 430 fotografů, což představovalo 6 456 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 26 autorů celkovým počtem 41 videí.

Výstava Czech Press Photo 2018 ukazuje nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích, a další vybrané neoceněné fotografie. Celkově se soutěžilo v osmi různých fotokategoriích a třech videokategoriích. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku, a to jak vydavatelé, agentury, odborné školy, tak i volní fotografové.

Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život, Sport či Příroda, věda a životní prostředí.

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=p1_QEpXQi4E&t=11s“]

Výstava bude veřejnosti otevřena až do 31. července 2019 a to vše za podpory Královéhradeckého kraje. 

We cannot display this gallery

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: