Home » Sport » Góly po standardkách

Góly po standardkách

Mladší dorost přivítal v rámci 32. kola na Strahově Viktorii Plzeň. Sparťané udeřili až ve druhém poločase, kdy se prosadili Hájek a Gabriel A.. Západočechům se nepodařilo vstřelit branku a Sparta zvítězila 2:0.

Od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu a bylo vidět, že jde o střet mužstev z předních příček tabulky. Spartě vyšel začátek a už z kraje klání mohla jít do vedení. Ryneš se ze střední vzdálenosti opřel do balónu a chybělo jen kousek, aby míč skončil v síti. Svěřenci trenéra Petra Janouška si dále tvořilo dobré příležitosti, ale stále se nepodařilo skórovat.

Hráči v rudých dresech byli úspěšní až po půli, kdy padaly góly z dohrávek standardních situací. Ve 48. minutě se po přímém kopu Koláře dostal míč k nohám Hájka, který střelou z hranice „šestnáctky“ poslal Spartu do vedení – 1:0.

V 75. minutě rozehrál volný přímý kop Baftijar, který našel Klimendu a zpětnou přihrávkou našel Adama Gabriela a ten se nemýlil – 2:0.

Zbylé minuty měli sparťané pod kontrolou a v klidu dovedli zápas do vítězného konce o dva góly.

„Pozitivně hodnotím kombinační hru a vytváření šancí. Mínusem je jejich neproměňování, což je motivací pro hráče do budoucna,“ shrnul utkání trenér Petr Janoušek.

AC Sparta Praha U17 – FC Viktoria Plzeň U17 2:0 (0:0)

Branky: 48. Hájek, 75. Gabriel A.. Rozhodčí: Lafek – Berka, Hádek. Počet diváků: 70 diváků.

Sparta: Benada – Gabriel A., Krajinský, Szewieczek, Vokřínek, Bláha (20. Sláma), Schánělec (62. Baftijar), Kolář (66. Klimenda), Ryneš, Jonáš, Hájek.

Plzeň: Bleha – Pecháček, Kodýdek, Václavík, Ruda, Kuhajda (75. Kotěšovec), Halász, Šimek, Strmiska, Dotzauer (66. Popovič), Petrmichl (58. Kavka).

Facebook Comments

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 519 posts in Sport
Recommended for you
Ročník 2006 zvítězil na Baník Cupu

Mladí sparťané z kategorie U12 se o víkendu zúčastnili Baník Cupu, mezinárodního turnaje, kterého se zúčastnily týmy...