Happening Srpen 68´ akce Univerzity Hradec Králové

Událost Srpen 68´se uskuteční 21. srpna 2018 od 18:30 na Masarykově náměstí v Hradci Králové a je připomínkou a mementem tragického data československé historie.

Happening Srpen 68´ bude z pohledu dobového tisku, fotografií, humoru, lidové tvorby ale i protestsongů reflektovat hořký 21. srpen 1968 jak v Hradci Králové, tak v celém Československu. Mrazivou autentičnost těchto kritických momentů navíc dokonale dokreslí rozhlasové vysílání nebo dobová hesla proti okupantům. Akci podporuje také oblíbený vokální soubor Gentlemen Singers, který představí svou hudební novinku v podobě videoklipu „Modlitba pro Martu“. Celé připomínkové setkání bude zakončeno vystoupením hudební skupiny Mastix herců Klicperova divadla.

Připomínkové setkání s Univerzitou Hradec Králové spolupořádají Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Státní okresní archiv Hradec Králové, Královéhradecký kraj a Statutární město Hradec Králové. Akce se uskuteční s mediální podporou Českého rozhlasu Hradec Králové.

Rektor Univerzity Hradec Králové profesor Kamil Kuča se domnívá, že je zásadní si společně tyto milníky naší moderní historie připomínat a nezapomínat na ně. Srdečně Vás tedy vyzývá, abyste se k připomínce těchto tragických momentů také připojili.

autorka článku: Nikola Lišková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: