Heroický závěr na body nestačil

Devatenáctka v závěru utkání srdnatě dotahovala tříbrankové manko z prvního poločasu. Všechny body ale putují na západ Čech.

Poločas hrůzy a strhující závěr. Dva klíčové momenty utkání. Sparta se v prvním poločase složitě dostávala do šancí, zatímco hostům vycházela hra na rychlé protiútoky na jedničku. První rozruch v ochozech přinesla již druhá minuta, kdy plzeňský brankář trefil svým odkopem napadajícího Patráka. Míč však cestu mezi tři tyče nenašel.

Chvíli na to se poprvé radovali hosté. Přízemní centr na přední tyč dopravil nadvakrát za Kotkova záda Selnar.

O dvacet minut později šli Západočeši do dvoubrankového vedení. Centr na zadní tyč našel osamoceného Kepla, jenž hlavičkou přidal svoji třiadvacátou branku v sezoně. Plzeňský útočník tak v tabulce střelců vyrovnal sparťanského Drchala.

Pro svěřence Ericha Brabce však bylo ještě hůř. V pětatřicáté minutě vypálil zpoza vápna Selnar, který výstavní trefou přidal svoji druhou branku v zápase.

Na mladých sparťanech bylo znát odhodlání stav zvrátit, ale v ofenzivním počínání se jim příliš nevedlo a dlouho se nedařilo plzeňskou jedničku překonat. V závěrečných pěti minutách se to nakonec povedlo třikrát.

V 85. minutě se prosadil střídající Peřina, o minutu později snížil na rozdíl jediné branky, taktéž střídající, Alexandr a bylo jasné, že ve zbývajících minutách bude na strahovském trávníku ještě hodně živo.

Jenže sotva se na časomíře posunul čas o jednu minutu, Plzeň vedla opět o dvě branky. Odražený míč uklidil k tyči Adam Vrba.

Strhující fotbalové představení přineslo ještě jednu branku. V devadesáté minutě se po centrovaném míči prosadil Patrák.

Sparťané tak v 32. kole dorostenecké ligy podlehli Viktorii Plzeň 3:4 a částečně si tím zkomplikovali cestu za titulem. I nadále však mají vše ve svých rukách.

AC Sparta Praha U19 – FC Viktoria Plzeň U19 3:4 (0:3)

Branky: 83. Peřina, 85. Alexandr, 90. Patrák – 4., 35. Selnar, 24. Kepl, 86. Vrba. Rozhodčí: Berka – Lafek, Hádek. Diváci: 150.

Sparta: Kotek – Tvaroh K. (59. Peřina), Boula, Plechatý, Flak (67. Prokopec), Šnajdr, Majka, Fortelný (46. Alexandr) , Šimáček, Konopásek, Patrák.

Plzeň: Mařík – Žilák (71. Bartůněk), Kepl, Uzlík, Míka, Selnar, Šulc, Němec (62. Patrovský), Petr (14. Vrba), Svoboda, Hranáč.