Hořké derby

Závěrečné kolo I. Celostátní ligy U19 přineslo souboj odvěkých rivalů – derby pražských „S“. Na Strahov dorazily tři stovky diváků, ale branku nakonec neviděli. Remízový stav rozsekli až penaltové kopy, ve kterých byli úspěšnější hosté a získali extra bod. S ohledem na výsledek zápasu Frýdek-Místek versus Sigma Olomouc (0:9) to znamená, že titul patří o bod Sigmě.

Poslední bitva sezóny měla už předem daný náboj. Derby a zároveň souboj o první místo na dálku se Sigmou Olomouc. Od prvních minut si Sparta vytvořila menší převahu, která však nevyústila ve vyloženou šanci, protože obranný blok Slavie držel pospolu. Jak se domácí dostali k míči, hosté se stáhli, bránili na vlastní polovině a sparťanům se špatně dostávalo do husté defenzivy.

Jednou z mála příležitostí byla v 18. minutě střela Konopáska, kterou brankář Markovič se štěstím vyrazil na roh. Ke střele z hranice šestnáctky se o šest minut později odhodlal Sedláček, ale nezamířil přesně. Ve 31. minutě musel Erich Brabec poprvé střídat. Ze hřiště odešel zraněný Flak a jeho místo zaujal Peřina. Pět minut do konce první půle a míč v síti Slavie. Bohužel se jednalo o offside. Sedláčkovi sedla střela, Markovič s ní měl problémy a vyrazil ji pouze do strany, kde stál osamocený Patrák, který v momentě střely stál v ofsajdovém postavení a branka nemohla platit.

Po pauze se o slovo přihlásil Peřina, který svou střelou pořádně protáhl Markoviče. Útok Sparty potřeboval podpořit a tak trenér Brabec vytáhl do útoku Hložka, který nahradil Patráka. Souboj Peřina Markovič se opakoval ještě v 62. minutě a opět zvítězil hostující gólman. S přibývajícími minutami rostl tlak hráčů v rudých dresech, kteří dobývali branku Slavie ze všech sil. Sešívaní si vytvořili několik šancí po brejcích, které špatně vyřešili a Pecháček si mohl připsat čisté konto. Stejně tak Markovič a derby skončilo bez branek – 0:0.

Následné pokutové body nakonec přisoudily extra bod Slavii, když se za Spartu neprosadili Hložek s Fortelným a vršovičtí chybovali jen jednou. Dorostenecký titul tak patří Sigmě Olomouc, která předskočila Spartu o jediný bod.

AC Sparta Prah U19 – SK Slavia Praha 0:1 po pen. (0:0)

ŽK: Fortelný, Sedláček – Mach. Rozhodčí: Pechanec – Krejsa, Duchoň. Počet diváků: 300 diváků.

Sparta: Pecháček – Tvaroh, Plechatý, Boula, Šnajdr, Flak (33. Peřina), Fortelný, Šimáček, Sedláček, Konopásek (77. Majka), Patrák (54. Hložek).

Slavia: Markovič, Drozda, Mach (70. Zinhasovič), Kosek (74. Čerňanský), Krobot, Haránek (83. Azilion), Janoušek, Petrák, Macháček, Vlček, Schneider.