Hráčka Hradeckých Lvic Michaela Matušková nám před zahájením nového ročníků Ženské Basketbalové Ligy poskytla rozhovor

Michaela Matušková patří mezi velmi zásadní hráčky Hradeckých Lvic bylo nám radostí před startem nové ženské basketbalové sezóny s ní udělat rozhovor.

Michaelo jak hodnotíte dosavadní přípravné zápasy Hradeckých Lvic, které zápasy byly pro vás nejtěžší a proč je nějaký zásadní moment, který si s přípravy pamatujete a zůstane ve vás?

Přípravné zápasy hodnotím velmi pozitivně. Na to, v jaké jsme byly sestavě (bez Ovsíkové – teď již Klaudové, Minarovičové a Kulichové), jsme uhrály parádní výsledky. V přípravě byla většina zápasů proti kvalitním soupeřům, ale řekla bych, že nejtěžší pro nás bylo finále turnaje v Trutnově proti Ružomberku, kdy už jsme z předešlého dne měly dva zápasy v nohách a navíc jsme se musely potýkat s agresivní a tvrdou obranou soupeře, což bylo v tak úzké rotaci velmi náročné. Žádný zásadní moment si nevybavuji, možná to, že jsme vrátily Nymburku prohru z finále turnaje v Ostravě.

Jaká jsou vaše osobní očekávání od nové sezóny 2018/2019?

Já mám cíle stejné jako každý rok, hrát v lize o medaile a postoupit do final four Českého poháru. Letošní sezónu je náš tým poprvé přihlášen do evropské ligy CEWL. Doufám, že tam nasbíráme nové zkušenosti a setkáme se i s jinými styly basketbalu, než na které jsme zvyklé.

Mají Hradecké Lvice nějaké nové zásadní posily? Nebo naopak je někdo kdo odešel a bude vám chybět nejen hráčsky?

Na pozici pivotek jsme posilnily o Kláru Vojtíkovou z Ostravy a  Petru Kulichovou, která se vrátila po dlouholetém angažmá v Turecku. Na perimetru nám přibyla Kája Šotolová a začaly s námi trénovat i dvě dorostenky Fišerová a Bolardtová. Po loňské sezóně odešla spousta kvalitních hráček, jmenovitě Kuthanová, Šípová, Bartoňová, Březinová, Hrušková, Růžková a Natabou. Tímto jim přeji jen to nejlepší jak po basketbalové, tak životní stránce.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky ?

Letos budeme opět potřebovat vaší plnou podporu, jste naším šestým hráčem na hřišti!! Máte se na co těšit.

Kdy hrajete a s kým první domácí zápas?

První zápas hrajeme na domácím hřišti ve středu 3.10.2018 proti týmu Slovanka MB od 18:30 hodin. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: