Hradecké Lvice vybojovaly v Ženské basketbalové lize bronzové medaile díky výhře nad hráčkami KP Brno

Hradecké Lvice vyhrály sérii o bronzové medaile nad KP Brno 3:1. Poslední a nejdůležitější vítězství, které rozhodlo o bronzových kovech se uskutečnilo na domácí půdě a to v pátek 19. dubna. Domácí hráčky utrhly vítězství 70:60.

Nejen za tímto utkáním, ale za celou sezónou jsme se ohlédli s hráčkou Michaelou Matuškovou, která nejen toto rozhodující utkání musela díky zranění sledovat z lavičky.

Na velikonoční pátek Hradecké Lvice získaly nad týmem brněnských hráček bronzové medaile jak hodnotíte toto utkání a jaké je ho sledovat z lavičky ve stavu zraněné hráčky?

Zápas jsme začali výborně, a to šňůrou 13:0, kdy jsme brněnské hráčky prakticky nenechali zakončit a vypadalo to, že zápas bude jednoznačný. Potom se ale Brno vzpamatovalo a rázem bylo vyrovnáno. Myslím, že to byl divácky velmi zajímavý zápas, bojovali jsme o každý míč a  nikdo nikomu nedal nic zadarmo. Během zápasu jsme si vytvořili náskok, který jsme si až do poslední pětiminutovky udržovali. Pak ale přišly rychlé trojky Brna a zápas se lehce zdramatizoval. Nakonec výhra o deset bodů a neskutečná radost. Já osobně jsem si zápas moc užila a jsem i sama překvapena, čekala jsem sérii na 5 zápasů. 3:1 je proti týmu, co byl prakticky celou sezónu na druhém místě, vynikající výsledek. 

Jak hodnotíte letošní sezónu vašeho klubu? Zaujaly vás v ní nějak zásadní momenty?

Myslím, že když se člověku houpou na krku tři medaile ze tří soutěží, tak ani nemůže být nespokojený. Zlatou z Českého Poháru, stříbrnou z evropského CEWLu a nakonec doplnění sady bronzovou medailí z ŽBL by před začátkem sezóny bral asi každý. Zásadním momentem bylo rozhodně finále Českého Poháru, ve kterém bylo drama až do posledních vteřin. Navíc jsme Valosunu vrátili porážku z finále ČP z minulého roku, o to víc je to pro nás cenné. 

Co vás osobně čeká v následujících dnech?

Jelikož mám přetržený přední křížový vaz a jdu za měsíc na plastiku, snažím se rehabilitovat a nohu v rámci možností naposilovat. Za chvíli mi začíná i zkouškové ve škole, takže se rozhodně nudit nebudu. Už se ale moc těším, až se budu moct vrátit zpět na hřiště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: