PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Jízdní řády se mění i v autobusové dopravě. Změny reagují i na blížící se letní prázdniny

6 min read

Na několika autobusových linkách v Královéhradeckém kraji dojde ke změnám v jízdním řádu. Úpravy začínají platit od neděle 10. června 2018. Kraj změnami reaguje především na různé podněty, nebo blížící se letní prázdniny.

 „U většiny změn se jedná jen o drobné úpravy, které jsme zapracovali na základě požadavků měst a obcí i s ohledem na blížící se letní prázdniny. K nejvíce úpravám došlo na Rychnovsku a Trutnovsku,“ informoval první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství Martin Červíček.

Nově víkendové spoje pojedou například z Deštného do Rychnova nad Kněžnou kolem jedenácté, patnácté a také sedmnácté hodiny. Autobus ze Zákoutí v 17:01 navazuje v Rychnově nad Kněžnou v 18 hodin na vlak do Častolovic a také na autobusovou linku do Kostelce nad Orlicí a Vamberka. Změna odjezdů autobusů se týká i úseku Rychnov nad Kněžnou – Častolovice, kde spoje z Rychnova nad Kněžnou pojedou nově o víkendu v 6:41, 8:43, 10:43, 14:43 a 18:43.

V samotném Rychnově nad Kněžnou dochází s úpravou jízdních řádů i ke změně organizace veřejné autobusové dopravy. Autobusy již nebudou zajíždět na autobusové nádraží.  Cestující mají k dispozici zastávku u železniční stanice a tím i komfortnější možnost přestupu na další autobus nebo vlak pro svoji další cestu. Na hlavní silnici I/14 naproti supermarketu Lídl bude k dispozici nová zastávka „Rychnov nad Kněžnou, střed“.

Trutnov a Hradec Králové nově propojí dva přímé autobusy. Nové spoje vyjedou z Trutnova ve 4:25 a 16:12. Opačný směr z Hradce Králové pak nově zajistí autobusy s odjezdem v 5:55 a 18:30. O prázdninách nově bude také v provozu spoj z Hradce Králové do Trutnova v 6:20 a v 8:30 z Trutnova do Hradce Králové.

Královéhradecký kraj u dopravců objednává veřejnou autobusovou dopravu v rozsahu 18,5 milionu kilometrů ročně. V letošním roce tento rozsah služeb stojí 405 milionů korun.

Rychnovsko:

S platností od 9.6.2019 dochází ke změnám v autobusové dopravě zejména na víkendových spojích. Na lince IREDO 225 dochází ke změně časových poloh spojů. Nově jsou spoje z Deštného o víkendu směr Rychnov nad Kněžnou vedeny o víkendu kolem 11., 15., a také 17. hodiny. Spoj jedoucí ze Zákoutí v 17:01 přitom navazuje v Rychnově nad Kněžnou v 18 hodin na vlak do Častolovic a také na autobusovou linku IREDO 208 do Kostelce nad Orlicí a Vamberka. Změna časových poloh se týká i úseku Rychnov nad Kněžnou – Častolovice, kde spoje z Rychnova nad Kněžnou pojedou nově o víkendu v 6:41, 8:43, 10:43, 14:43 a 18:43.

Spoj s odjezdem o víkendu ve 12:07 z Rychnova nad Kněžnou je nově veden až na Šerlich.

Nová koncepce dopravy se dotkne i linky IREDO 240 Deštné v Orl.h – Orlické Záhoří – Bartošovice v Orl.h. – Říčky – Rokytnice v Orlických horách. O víkendu bude celoročně posílen provoz mezi Deštným v Orlických horách a Šerlichem. Zároveň 2 páry spojů budou o víkendu vedeny v relaci Deštné v Orlických horách – Šerlich – Orlické Záhoří – Neratov – Bartošovice v Orlických horách – Rokytnice v Orlických horách. Dále je veden víkendový spoj v 15:47 z Rokytnice v Orlických horách přes Říčky a Bartošovice v Orlických horách až do Neratova. Zpět se autobus bude vracet z Neratova v 16:30 přes Bartošovice v Orlických horách a Říčky, přičemž tento spoj pokračuje dále do Rychnova nad Kněžnou.

V pracovní dny vzniká nový spoj v 8:28 z Neratova přes Bartošovice v Orlických horách do Rokytnice v Orlických horách. V 9:05 je potom veden nový spoj do Bartošovic v Orlických horách.

Linka IREDO 243 Orlické Záhoří – Bartošovice v Orlických horách – Žamberk bude nově vedena všemi spoji i o prázdninách. Spoj odjíždějící z Kunvaldu ve 13:50 (návaznost od spoje ze Žamberka) nově pokračuje až do Neratova.

Jaroměřsko, Dobrušsko:

Na základě dlouhodobě nulového či minimálního využití cestující veřejností (průměrně 2 cestující na spoj denně a méně), dochází k dílčím změnám na lince IREDO 338, kde ranní spoj 640027/2 bude nově začínat v zastávce České Meziříčí,,aut.st.  První ranní spoj linky IREDO 316 jedoucí do Městce, bude nově začínat v Jasenné. Spoje linky IREDO 316 ve 4:47 z Městce a IREDO 313 v 5:15 z Jasenné jsou sloučeny do jednoho spoje linky IREDO 316 jedoucího z Městce přes Šestajovice, Jasennou a Josefov do centra Jaroměře, pokračuje kolem nemocnice a do Velichovek.

Hradecko:

Na základě minimálního využití je spoj linky IREDO 110 v 19:30 z Třebechovic pod Orebem zkrácen do Ledců.

Nově je veden o víkendech spoj v 7:40 z Hradce Králové přes Náchod přímo až do Broumova, dojde ke zrušení přestupu v Náchodě. Stejné opatření bude i v pracovních dnech na spoji v 16:10 z Hradce Králové

Trutnovsko:

Na základě analýzy systému zavádíme dva nové páry přímých spojů mezi Trutnovem a Hradcem Králové plus jeden o prázdninách, které doplní stávající nabídku. Nové spoje vyjedou z Trutnova ve 4:25 a 16:12, ze Dvora Králové n. L. pak 4:55 a 16:47, z Hradce Králové pak pojedou v 5:55 a 18:30. O prázdninách nově bude také v provozu spoj z Hradce Králové do Trutnova v 6:20 a v 8:30 z Trutnova do Hradce Králové. Souběžně stím byly mezi Dvorem Králové a Jaroměří zrušeny dva páry spojů, které mají existující alternativu.

Na základě vzrůstajícího počtu obyvatel a zvyšujícím se využití linky dochází k posílení linky 402 Trutnov – Vlčice – Staré Buky o nový pár spojů, který pojede v 16:05 z Trutnova a v 16:37 ze Starých Buků. Nově celou linku zajišťuje P-transport.

Na základě pozitivních výsledků bude dopolední spoj v 9:30 Vrchlabí – Strážné a 10:02 Strážné – Vrchlabí v provozu v pracovní dny celý rok, ne jen přes zimu.

V Lamperticích je zprovozněna nová zastávka Lampertice,,Královecká umístěná na II/300. Spoj v 17:35 z Trutnova přes Žacléř a Bernartice do Trutnova bude nově veden místo přes Lampertice přes Královec, kde bude vyplněna proluka mezi spoji 15:35 a 19:35.

Náchodsko, Broumovsko:

Mezi Broumovem a Hronovem, resp. Náchodem dojde k omezení jednoho páru spojů, ve 13:20 z Broumova do Hronova a v 17:40 z  Náchoda do Broumova. Jednalo se o posilové spoje doplňující nabídku do 15 minutového intervalu, které jsou však již zbytné.

Spoj ve 4:55 a 14:45 z Náchoda přes Jaroměř do Hradce Králové budou ukončeny v Jaroměři u železniční stanice. Mezi Jaroměří a Hradcem Králové mají náhradu vlakem. V opačném směru je zrušen spoj v 6:00 a 15:30 z H. Králové do Náchoda. Nově jsou výchozí v 6:22 a 15:50 z Jaroměř,žel.st. Náhradní spojení existuje vlakem nebo souběžnými autobusovými spoji (v 5:55 nebo 15:15 z H. Králové)

Připomínky a náměty k jízdním řádům můžete zasílat na e-mail doprava@kr-kralovehradecky.cz. Kompletní informace o jízdních řádech naleznete například v aplikaci IDS IREDO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: