Home » Společnost » JOE ALEGADO TANČIL V RYCHNOVĚ

JOE ALEGADO TANČIL V RYCHNOVĚ

Nestává se příliš často, aby umělci světového jména zavítali do malého městečka, a ještě měli tu trpělivost věnovat se amatérským zájemcům o tanec.

Právě proto byla neděle 9. dubna výjimečnou událostí – Rychnov nad Kněžnou mohl přivítat v příjemném prostoru ZŠ Masarykova tanečníka, pedagoga, choreografa a především charismatického a vstřícného člověka, který přijel předat své „know-how“ v podobě dvou lekcí pro mírně pokročilé a pokročilé tanečníky.

Joe se narodil v Corpus Christy v Texasu a na své cestě po Evropě, kde v současné době na různých místech předává svou techniku, se zastavil na malý okamžik i v našem podhorském městečku. Díky dobrým vztahům, které s ním navázala ZUŠ Rychnov nad Kněžnou, se povedlo zorganizovat sérii dvou workshopů, kterých se mohli zúčastnit nejen žáci tanečního oboru, ale i zájemci z veřejnosti a blízkého okolí.

Prostor tělocvičny se doslova a do písmena naplnil hudbou, tancem a především objevováním nových rozměrů sebe sama, vnímání jeden druhého a určitou neuchopitelnou esencí osobnosti tanečníka. Ať už je to Vídeň, Lublaň, Minorka či Moskva, ať jsou to profesionálové či amatéři, Joe přistupuje ke svým lekcím vždy se stejnou zodpovědností a pokorou, dokáže propojit a provést ty, kdo se jeho lekce účastní, místy, která se ukrývají za slovy a které dokáže pojmout a vyjádřit právě tanec – pohyb, gesto.

autor textu: Kateřina Talavašková, ZUŠ Rychnov n. Kn.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 394 posts in Společnost
Recommended for you
Necelý rok je našemu novému projektu pro rodiny mladších pacientek – Říct to dětem.

Jeho vzniku předcházel průzkum mezi zdravými ženami, matkami různě starých dětí. Zajímalo nás, kdy a...