Juniorky Sokola Nilfisk Hradecké Lvice bojují v Mistrovství České republiky o postup do další fáze bojů, v cestě jim stojí Basket Žabiny Brno

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Momentální stav série je 2:2  na zápasy. Naši redaktoři navštívili zápas v Hradci Králové dne 7. dubna, kdy bohužel juniorky o jeden koš podlehly brněnským hráčkám 67:69 (z tohoto utkání přinášíme reportáž). Den po té opět na domácí palubovce ovšem Lvice zvítězili a to v poměru 75:57.

Nyní je rozhodující utkání v Brně a to ve středu 11. dubna. Budeme držet palce. Ale zpět k dramatickému zápasu ze soboty.

  1. čtvrtina – Oba týmy předvádějí před zhruba šedesátkou diváků vyrovnaný a útočný basketbal. Lvice se dostávají často do přečíslení, ale v zakončení je zrazuje nepřesná střelba. Lvice mají po první čtvrtině skóre 19:14, ale také několik osobních chyb. Od začátku utkání přišly své mladší kolegyně juniorky podpořit z týmu žen Hradeckých Lvic Kateřina Rosenbaumová a Kateřina Zavázalová.
  2. čtvrtina – trenérka Romana Palečková doslova vlila energii do žil juniorek, protože Hradecké Lvice útočí seč mohou. Zápas je velmi dramatický. Poslední koš padá doslova v poslední vteřině druhé čtvrtiny a postaraly se o něj brněnské hráčky, na ukazateli svítí stav ve prospěch hradeckých 34:29-
  3. čtvrtina – Lvice si kvalitní obranou a nápaditou hrou v útoku vybudovaly až patnáctibodové vedení (48:33) a do závěrečné čtvrtiny šly za vedení 58:44.
  4. čtvrtina –  Čtvrtá čtvrtina a její první dvě minuty, to byl klíč k utkání. Lvice s příjemným bodovým polštářem vyrobily čtyři – pět laciných ztrát, Žabiny trefily nějakou tu trojku a halou na Sokole se rozjela zelená lavina. Do té doby totálně mrtvá lavička Žabin ožila a hráčky se dohnaly až k druhému bodu v sérii.

[foogallery id=“13071″]

Zpravodajský web Martina Fletchera

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com, Českou televizi a City.cz. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: