Home » Sport » Juniorky Sokola Nilfisk Hradecké Lvice bojují v Mistrovství České republiky o postup do další fáze bojů, v cestě jim stojí Basket Žabiny Brno

Momentální stav série je 2:2  na zápasy. Naši redaktoři navštívili zápas v Hradci Králové dne 7. dubna, kdy bohužel juniorky o jeden koš podlehly brněnským hráčkám 67:69 (z tohoto utkání přinášíme reportáž). Den po té opět na domácí palubovce ovšem Lvice zvítězili a to v poměru 75:57.

Nyní je rozhodující utkání v Brně a to ve středu 11. dubna. Budeme držet palce. Ale zpět k dramatickému zápasu ze soboty.

1. čtvrtina – Oba týmy předvádějí před zhruba šedesátkou diváků vyrovnaný a útočný basketbal. Lvice se dostávají často do přečíslení, ale v zakončení je zrazuje nepřesná střelba. Lvice mají po první čtvrtině skóre 19:14, ale také několik osobních chyb. Od začátku utkání přišly své mladší kolegyně juniorky podpořit z týmu žen Hradeckých Lvic Kateřina Rosenbaumová a Kateřina Zavázalová.
  2. čtvrtina – trenérka Romana Palečková doslova vlila energii do žil juniorek, protože Hradecké Lvice útočí seč mohou. Zápas je velmi dramatický. Poslední koš padá doslova v poslední vteřině druhé čtvrtiny a postaraly se o něj brněnské hráčky, na ukazateli svítí stav ve prospěch hradeckých 34:29-
  3. čtvrtina – Lvice si kvalitní obranou a nápaditou hrou v útoku vybudovaly až patnáctibodové vedení (48:33) a do závěrečné čtvrtiny šly za vedení 58:44.
  4. čtvrtina –  Čtvrtá čtvrtina a její první dvě minuty, to byl klíč k utkání. Lvice s příjemným bodovým polštářem vyrobily čtyři – pět laciných ztrát, Žabiny trefily nějakou tu trojku a halou na Sokole se rozjela zelená lavina. Do té doby totálně mrtvá lavička Žabin ožila a hráčky se dohnaly až k druhému bodu v sérii.

Martin Fletcher

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, medium.com, pressreader.com a jiné. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti, informace ze sociálních služeb. Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Facebook Comments

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 453 posts in Sport
Recommended for you
Šestnáctka porazila Pardubice rozdílem šesti gólů

V neděli se, stejně jako osmnáctka, utkala s Pardubicemi také šestnáctka. Ta oproti osmnáctce zvítězila větším gólovým...