Klub „Na Výstavišti“ s Tomášem Kopeckým a jeho partou pořádal Dětský den

V Klubu „Na Výstavišti“ v Hradci Králové proběhl v sobotu 9. června Dětský den plný soutěží s podtextem rytířů drakobijců. Tým pořadatelů si připravil nejen v areálu výstaviště, ale i putováním v pohádkovém lese mnoho zajímavých úkolů. Součástí odpoledne byla také drobná výstava zvířat.

Třicet dětí se rozdělilo na dvě skupiny a to na „Modré“ a „Červené“ a zápolení mohlo začít. Jako první soutěž bylo připraveno přetahování lanem mezi oběma barevnými týmy a že do toho daly pořádný kus nadšení a síly. Následovala jízda na atrapě koně mezi kužely, což vypadalo tak, že jeden jezdec dojel a předal dalšímu ve družstvu. Dalším úkolem bylo stříkací pistolí dostat kelímek na určité místo a zpět, bylo opravdu radostí děti sledovat, jak do úkolů dávají opravdu vše. Po tomto úkolu pořadatelé vytvořili kruh arény oba týmy měli různé barvy provázků, které si měli sebrat, děti bez provázku musely ihned z arény ven.

Potom na všechny čekalo putování pohádkovým lesem, do kterého se však musely děti dostat nejprve tak, že prolezou obří pavučinou, musely však dávat pozor na pavouka, aby nepřišel, kdyby o pavučinu zavadily. Důležité také bylo dostat se po kamenech přes rozbouřenou řeku. Míčkem si po dlouhém putování musely děti ulovit k obědu nějakého příšeráka z pohádkového lesa. Zajímavá byla živá tzv. housenka kdy kapitán týmu mohl a musel mít otevřené oči a všichni ostatní, kteří se za sebou drželi v bok oči zavřené a museli plně důvěřovat kapitánovi družstva, který všechny vedl. Velmi vtipný byl úkol jíst pověšený perník na provázku s rukama za zády, kdy si musely děti pomoci jen zuby. Jedním z posledních úkolů byl běh týmů v sedmimílových botách.  Potom již všichni dorazili k princezně s drakem, drakem ? Byl to vlastně člověk, který ač byl celý zelený, tak mu bylo smutno, že se nemůže úplně proměnit do podoby draka, k tomu mu mohl pomoci amulet se symbolem draka, který děti našli v pohádkovém lesíku. A už nic nebránilo proměně na draka a za to jim  vydal truhlu plnou sladkého pokladu.

Tomáš Kopecký nám k akci řekl :

[foogallery id=“15582″]

 

Zpravodajský web Martina Fletchera

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com, Českou televizi a City.cz. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: