PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Královéhradecký kraj podpoří stipendijní program i v rychnovské nemocnici

2 min read

Zdravotnický nadační fond města Rychnov nad Kněžnou díky stipendijnímu programu pomůže zajistit a stabilizovat nelékařský personál v Nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Krajskou dotaci ve výši 960 tisíc korun fond rozdělí studentům, kteří po dokončení školy získají odbornou způsobilost zdravotnického pracovníka a uzavřou pracovní smlouvu s rychnovskou nemocnicí do tří měsíců od ukončení studia.

V současné době se zdravotnická zařízení na území Královéhradeckého kraje potýkají s nedostatkem nelékařského personálu. Stipendijní program pomůže doplnit chybějící sestřičky nebo fyzioterapeuty. Pro studenty je také motivací k jejich uplatnění v následné praxi,“ vysvětluje náměstek Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví. Podle něj kraj v žádném případě nechce dopustit uzavírání jednotlivých oddělení zdravotnických zařízení z důvodu nedostatku personálu.

Stipendium Zdravotnického nadačního fondu města Rychnov nad Kněžnou poslouží vybraným studentům absolventských ročníků 2018/2019 a 2019/2020. Výši stipendia z poskytnuté dotace stanoví správní rada nadačního fondu v závislosti na aktuálních potřebách rychnovské nemocnice. Maximální výše stipendia, kterou může z poskytnuté dotace získat jeden student, bude 80 tisíc korun.

Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou díky stipendijnímu programu může získat nové kvalitní zaměstnance a zvýšit tak odbornou úroveň a kvalitu poskytované péče a služeb na všech lůžkových odděleních. Začátkem roku 2019 kraj podpořil stipendijní programy realizované nadačními fondy se sídlem v Náchodě, Jičíně, Trutnově a Dvoře Králové nad Labem částkou zhruba 5 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: