PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Kultovní hudební festival „Na jednom břehu“ se letos dočká hned několika premiér.

3 min read

World music festival se rozroste o Art & Food festival, pozve andělskou Báru Polákovou a poprvé zde také zahrají přední umělci z Iránu a Izraele.

Mottem letošního ročníku je proto název jedné ze skladeb legendárních J.A.R. , která výročním koncertem oslaví v Hradci Králové svoje třicátiny. „Dokáže basová kytara Fender usmířit národy?“

Na hlavní scéně Letního kina Širák se vedle sebe objeví hudebníci z Iránu a Izraele. Ve festivalovém programu nejvíce září hvězda izraelské indie-rockové scény, The Paz Band s výtečnou Gal de Paz, přezdívanou „hebrejská Janis Joplin“. Rytmy blízkého východu, zvukem sto strunného cimbálu a ohromujícím hlasem iránské zpěvačky Elia Kamal zasvítí trio Light in Babylon. Špičky česko-slovenské žánrové hudby letos zastoupí třicetiletá legenda návykového funky J.A.R., čerstvými cenami Anděl ověnčená zpěvačka a autorka Barbora Poláková & band, kladenské Zrní, brněnské Květy, jednočlenný sebesmyčkující orchestr Omnion, elektronické trio Slow Motion a drsní bluesmani Beans & Bullets ze Slovenska.

Na jednom břehu není jen festival, ale způsob vnímání života, který reflektuje situaci ve společnosti. Proto vybírá dramaturgii nejen dle oblíbenosti, ale též na základě osobnosti a morálního kreditu samotných umělců.

Festival se letos rozroste o Art & Food festival. Po celou sobotu bude volně přístupný v parku Orlického nábřeží všem, kteří budou chtít spolu s hudební inspirací zažívat i světovou kuchyni, artistní vystoupení nebo hudební dílny pro dospělé i děti.

Festival Na jednom břehu se koná v pátek i sobotu, 24. – 25. 5. 2019 v Hradci Králové v Letním kině Širák. Jednodenní vstupenky za 390 Kč a dvoudenní za 700 Kč jsou již v prodeji na www.hkpoint.cz a od 1. dubna se cena zvyšuje.
Festival je pořádán za podpory Města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR.
Více informací získáte na festivalovém webu www.najednombrehu.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: