Lávka u Aldisu má stavební povolení

Nové spojení pro pěší a cyklisty přes řeku Labe v Hradci Králové je opět o něco blíž ke svému zprovoznění. Lávka propojující Smetanovo nábřeží a zónu Aldis získala stavební povolení.

Město tak po jeho nabytí právní moci a dopracování prováděcí dokumentace bude moci vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby, jejíž předpokládané náklady jsou zhruba padesát milionů korun. Město chce na tuto investici využít dotaci z operačních programů ITI hradecko-pardubické aglomerace ve výši až 80 procent uznatelných nákladů.

„Pokud soutěž na stavební firmu proběhne bez komplikací a klimatické podmínky to umožní, stavba by mohla začít příští rok hned na jaře. Nová lávka by mohla obyvatelům a návštěvníkům města sloužit na přelomu let 2019 a 2020,“říká Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro oblast investic v Hradci Králové.

Podobu lávky, kterou budou moci využívat chodci i cyklisté, určila otevřená architektonická soutěž. Lávka umožní rychlejší a bezpečně spojení přes řeku, nabídne nové trasy městem a vznikne nová a pohodlná cesta z centra za odpočinkem do Šimkových sadů. Zejména pro pěší pak půjde o nové vnímání prostoru nad řekou a pohled na město, který klidný charakter lávky nabídne.

autor článku : Michal Komárek

zdroj: https://www.hradeckralove.org/noviny-a-novinky/lavka-u-aldisu-ma-stavebni-povoleni

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: