Home » Sport » V lize žen vítězství nad Libercem

V lize žen vítězství nad Libercem

Mezi zápasy v Lize mistryň si sparťanky zajely k osmému ligovému kolu k česko-polským hranicím do Frýdlantu v Čechách, kde porazily liberecký Slovan 2:0.

Liberec vyrukoval s velmi mladou sestavou, většina hráček byla sotva plnoletých, někdy ani to ne. Jako kapitánka přivedla domácí na hřiště bývalá sparťanka Veronika Tůmová, ve čtyřiadvaceti nejstarší fotbalistka Slovanu.

Sparta oproti středečnímu utkání Ligy mistryň v Soluni udělala v základní sestavě osm změn – pouze I. Martínková, Odehnalová a Halinen nastoupily od začátku v obou střetnutích. Ve Frýdlantu byly podmínky pro fotbal o poznání horší než ve středu v Řecku: pršelo, foukal vítr a teplota byla o 15 stupňů nižší. V úvodu utkání se sparťanky rozjížděly pomaleji. Za zmínku stojí zakončení Bužkové z 23. minuty nebo střela Ringelové o šest minut později, ani jedna ale nemířila přesně.

Následně už se míč po zakončení Kolander třepotal v síti, pískal se však ofsajd. A propadlý míč po standardce Kladrubské zase skončil jen na tyči domácí brány.

Radovat se Sparta mohla v 35. minutě, Kladrubská z levé strany odcentrovala před branku, kde míč poslala za záda Horáčkové Irena Martínková – 0:1. Kladrubská byla při chuti a ještě do poločasu dalekonosnou ranou trefila spojnici domácí branky.

Po pauze kousal i Liberec, který si pomýšlel na vyrovnání. V 54. minutě byla ve slibně vyhlížející šanci Slovenka Kovaľová po pasu od Novotné. O chvíli později se na branku Pižlové hnala v úniku útočnice Novotná, hostující obrana ji zablokovala, k odraženému balónu se dostala Kotlánová, s její střelou si však naštěstí pro Spartu Pižlová poradila.

Uklidňující druhý gól přidala po rohu Stárové na zadní tyči kapitánka Odehnalová – 0:2. Poté to ještě z dálky zkusila střelkyně posledních dní I. Martínková, ale mířila mimo. Hráčky Sparty si z Frýdlantu odvezly všechny tři body a nyní již mohou upnout svou pozornost k odvetě úvodního kola Ligy mistryň proti řeckému PAOK, která se hraje ve středu 11. října od 18:00 v pražské GENERALI Areně, vstupné na zápas činí 50 Kč.

„Dnešní zápas jsme chtěli zvládnout zejména výsledkově, jelikož víme, jaký nás čeká následující program, včetně termínu reprezentace. Došlo k rotaci hráček, aby dostaly prostor i ty méně vytížené. Některé k zápasu nenastoupily vůbec (Nepokojová, Vyštejnová, Dorsey). Hrálo se na těžkém, podmáčeném terénu s občasným deštěm, takže to nebylo nic lehkého. Zápas jsme měli pod kontrolou, až na par náznaků nebezpečných situaci soupeře. Dvakrát jsme nastřelili břevno a jednou tyč. Splnili jsme cíl a nyní už soustředíme pozornost na odvetné utkání Ligy mistryň, které chceme odehrát opět aktivně a potvrdit výsledek z venkovního utkání,“ zní pozápasový komentář trenéra Jana Janoty.

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 35. I. Martínková, 62. Odehnalová
ŽK: 80. Čiperová (Liberec)
Diváci: 80

Liberec: Horáčková – Bohatová, Lacková, Němečková, Dlouhá (84. Hančová) – Tůmová, Čiperová, Šušolová, Kovaľová, Kotlánová – Novotná
Sparta: Pižlová – Dlasková, Odehnalová (75. Raben), Kavalová, Kladrubská – Ringelová (79. Strom), Stárová (65. Bertholdová), I. Martínková, Bužková – Halinen (65. Stašková) – Kolander (65. Mocová)

More 198 posts in Sport
Recommended for you
Smolná porážka

Sparťané v dramatickém zápase s Plzní na body nedosáhli. Přestože byli po většinu času aktivnějším týmem a vypracovali...