Majitele hradecké firmy na plastová okna obvinili z milionových podvodů

Obvinění z rozsáhlých podvodů čelí majitel královéhradecké firmy, která dodávala a montovala plastová okna. Podle policie uzavíral nové smlouvy a přijímal zálohy i platby předem, ačkoliv věděl, že je firma v úpadku a zakázky nedodá. Od více než stovky zákazníků vybral přes dva a půl milionu korun.

Vyšetřovatel z hospodářské kriminálky případ uzavřel téměř pět a půl roku od oznámení.

„Tehdy osmatřicetiletý jednatel firmy prostřednictvím obchodních zástupcův regionálních pobočkách společnosti na celém území republiky uzavíral nové smlouvy o dílo na dodávku a montáž plastových okena dveří, případně jejich příslušenství jako jsou žaluzie, parapety, či síťky. Přitom ale věděl, že firma na začátku roku 2012 naplnila podmínky úpadku,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Při uzavírání smluv obviněný přijímal od zákazníků zálohy i platby předem, přestože už věděl, že nebude schopný všechny přijaté zakázkyzvládnout a že nebude mít dost peněz, aby vrátil peníze klientům, jejichž zakázky nesplnil.

Vybírané zálohy používal na dříve nasmlouvané zakázky a běžný chod společnosti, jenže ztráta firmy se dál prohlubovala.

„Muž na svoji obhajobu uvedl, že nechtěl způsobit lidem škodu, že chtěl firmu zachránit. Od 122 poškozených vybral téměř 2,6 milionu korun. Mezi poškozenými je i sedm firem, pět společenství vlastníků jednotek a čtyři osoby, které už zemřely. Spisový materiál obsahuje devět svazků, které mají celkem 3400 listů,“ upozornila Kormošová.

Za podvod hrozí podnikateli až osm let vězení.

Zdroj: https://hradec.idnes.cz/podvody-firma-okno-hradec-kralove-dlt-/hradec-zpravy.aspx?c=A180426_130958_hradec-zpravy_pos

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: