PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Maloúpský jarmark 2019

2 min read
Malá Úpa je jednou z posledních klasických krkonošských vesniček. Právě v duchu historie, tradic a starých Krkonoš se odehrává tradiční Maloúpský Jarmark, konaný v historickém centru Malé Úpy – u kostela sv. Petra a Pavla. Jarmark se uskuteční 22. června v čase 10:00 – 18:00 hodin.
 
Ze stánků vznikne v okolí kostela starokrkonošská „vesnička“ nabízející jarmareční zboží, krkonošské výrobky (např. výrobky z vlny paní Wondráčkové z Malé Úpy) či předvádějící tradiční řemesla (v čele s řemeslnou dílnou Dany Augustové z Malé Úpy).
 
O zábavu se postará program pro děti VOSA jede, děti s rodiči se mohou zúčastnit dřevorubeckých klání v různých disciplinách, podívat se mohou na řezbáře v akci nebo pustit fantazii uzdu na špacír na tvůrčí dílničce.. Jedním z hlavních bodů programu bude slavnostní příjezd císaře Josefa II. s generálem Laudonem, kteří před 240 lety „jeli skrz vesnici“ a nechali postavit pro místní horaly kostel sv. Petra a Pavla, kolem kterého se jarmark nyní odehrává.
 
Po příjezdu celebrit ke kostelu začne Ďyvadlo Neklid hrát divadelní představení S císařem Josefem za pašeráky. A na závěr v 15:00 zahraje pod širým nebem parta z Liverpoolu – Mrtvej Brouk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: