Marta Kostjuková : „Tenis mě připravil o dětství, uvedl supertalent ženského tenisu“

Větší talent v ženském tenise už dlouho nebyl. Úspěch a sláva si však vybírají svou daň už v letech, kdy by člověk měl být šťastný a bezstarostný. Ukrajinka Marta Kostjuková během svého představení v Madridu právě o ztrátě dětství, jak si ho představuje většina veřejnosti, promluvila.

Touha stát se profesionální sportovkyní, která bude ve svém odvětví patřit ke špičce, s sebou přináší mnohá úskalí. A to už od raného věku. „Ztratíte období, kdy nemáte žádné problémy a jste šťastní,“ narazila Kostjuková na dětství. V něm ona dřela na trénincích, zatímco její vrstevníci si mohli hrát. Při zpětném pohledu by ale neměnila.

„Už v tom věku máte spoustu povinností a zodpovědnosti, což je obrovský tlak. Je to těžké, ale nějak jsem se s tím srovnala,“ podotkla teprve patnáctiletá hráčka, která narozdíl od mnohých stejně starých dívek ví, kolik úsilí stojí snaha být úspěšný.

To se Kostjukové daří. Zahrála si na některých velkých turnajích, postoupila do třetího kola Australian Open, vydělala si dokonce už 143 tisíc dolarů na prize money a zažila, jaké to je, když jí tleskají zaplněné tribuny. Zároveň si ale uvědomuje obtížnosti svého snu. A mezi nejtěžší aspekty života patří cestování.

„Minulý rok jsem byla hodně dlouho z domova. Odjela jsem v září a vrátila se uprostřed prosince. Bylo to těžké hlavně po psychické stránce,“ podotkla Kostjuková. „Naposledy jsem pak byla doma jen pět dní na začátku února po Austrálii. To je taky dlouhá doba,“ uvedla 133. hráčka světa.

Teď by tenistka, která se v madridské hlavní soutěži představila jako nejmladší hráčka v historii, ráda zakončila školu a opět se naplno vrhla do tenisových bojů o úspěch na grandslamu v Paříži. Hektický život mladé Ukrajinky jen tak neskončí.

zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/6312–tenis-me-pripravil-o-detstvi-uvedl-supertalent-zenskeho-tenisu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: