PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů slaví 25 let a Open Air Program jubilejní 20. ročník

4 min read

Osmidenní maraton plný divadelních, hudebních a doprovodných akcí začíná dnes a potrvá až do 28. června. A co přinese první polovina oslav? Open Air Program návštěvníkovi divadelního festivalu nabídne přehlídku aktuálního dění z oblasti současného amatérského divadla i profesionální nezávislé a alternativní scény.  

Divadlo D21, zaměřující se na neotřelá zpracování klasických textů, přiveze do Hradce Válku s mloky, temný čapkovský kabaret, který žádného diváka nenechá na suchu. Soubory Bratři v tricku a Holektiv, které se pohybují na pomezí nového cirkusu, se rozhodly spojit smysl pro humor a sebeironii s akrobacií, žonglováním a klaunerií jim vlastní v inscenaci Lov. Mysliveckou romanci plnou cirkusových trofejí představí v hradecké Městské hudební síni. Koně Bigoně, různorodá skupina studentů Katedry alternativního a loutkového herectví na pražské DAMU, vystoupí s pohádkovým hororem J+M o Jeníčkovi, Mařence, Perníkové chaloupce a hladomoru.

S inscenací na motivy nejznámějšího francouzského lidového příběhu o Modrovousovi vystoupí soubor Děvčátko a slečny Základní umělecké školy F. A. Šporka z Jaroměře, který vznikl pro festival Theatrum Kuks. Co si myslí mladí lidé o rozpadu Československa? Na to se budou snažit odpovědět dva čeští a dva slovenští herci v koprodukční inscenaci 1993 Divadla na cucky a bratislavského DPM. Absolventská inscenace studentky režie Viktorie Vašové inspirovaná osobností matematičky Ady Lovelace diváky pozve na salónní večírek ADA, kde se racionální změní v poetické a intuitivní v exaktní.

Hudebním otvírákem festivalu budou pořádně hlasití The Atavists, o kterých je slyšet čím dál víc. Letos získali hned dvě ceny Anděl. Kromě hlasité a živelné hudby lákají i na speciální projekci a spoustu hostů.

BOX PŘÁNÍ, hledá se jméno

Jaký je nejlepší dárek pro oslavence? Nové jméno! Divadlo evropských regionů a Open Air Program pátrá po novém názvu a vyzývá své návštěvníky, aby se podělili s organizátory o své nápady. Na infocentrech jsou proto umístěny speciální boxy přání, kam můžou návštěvníci vhodit své kreativní výtvory a následně získat oslavenecký kotilion, jenž mohou hrdě nosit na své hrudi. Do boxu přání jsou vítány i jiná přání a podněty, zájemci tak můžou festivalu popřát i touto formou.  

Open Air Program Hradec Králové pořádá kulturní neziskovka kontrapunkt, z. ú. Nesoutěžní přehlídka amatérských i profesionálních souborů, která se koná na 14 otevřených scénách, je součástí festivalu Divadlo evropských regionů, který spolupořádají Klicperovo divadlo a Divadlo Drak.

Generální partneři
Statutární město Hradec Králové, Calendarium Regina

Hlavní partneři

Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond ČR, Královéhradecký kraj, Klicperovo divadlo, Divadlo Drak

Partneři

Animato, Bazalka, Club Mate, Jordi’s, Nová síť, Limo gang, Seicha, Stravování Čížek, Výtvarné hračky, Wostock

Média
A2, Český rozhlas Hradec Králové, Divadlo.cz, GoOut.cz, Hradecká Drbna, Hradecký deník, Nový prostor, Radio 1, Radio Wave

Spolupráce
Oldservis, Hotel Černigov, Garamon, Technické služby, Královéhradecká provozní, Hradecké služby Marius Pedersen Group, Upupaepop, Bio Central, Skok do života, Prostor Pro, Salinger

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: