PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Mihailo Ristić : „Subotici jsem dal svůj první gól v kariéře!“

2 min read

Mihailo Ristić v prvním kole ligové sezóny proti Opavě nenastoupil, ve sparťanské výpravě do Srbska ale pochopitelně nechyběl. V minulosti odehrál v dresu CZ Bělehrad tři sezóny v nejvyšší srbské soutěži a teď se těší, že si tuto vzpomínku oživí v zápase proti Subotici.

Jak se těšíš na zápas?

Mít možnost zahrát si ve svojí vlasti je pochopitelně velmi vzrušující. Pro Spartu to navíc bude hodně důležité utkání, které nemusí být snadné. Ale přijeli jsme si sem pro vítězství.

Co víš o našem soupeři?

Řekl bych, že to je průměrný srbský klub, kterému se ale hodně povedla minulá sezóna. Hráli velmi kompaktně, razili týmové pojetí fotbalu. Znám pár jejich hráčů, někteří hrávali za reprezentaci, takže svou kvalitu mají. Proto si myslím, že před sebou máme náročný zápas.

Hrál jsi někdy proti Subotici?

Ano, a nejen to! Dokonce jsem právě Spartaku vstřelil svůj první gól v profesionální kariéře. Odehrál jsem proti nim několik utkání a dvakrát jsem v zápase s nimi skóroval.

V minulé sezóně Spartu vyřadil právě srbský klub. Neobáváte se nějakého déjà vu?

Doufám, že ne. Přeci jenom Crvena Zvezda byla kvalitativně dál, než je dnes Subotica. Navíc si myslím, že i my jsme na tom lépe než byl tým před rokem. Rozhodně na hřišti fungujeme jako jeden tým.

Jak jsi ty osobně spokojený se svou pozicí v týmu?

Jsem spokojený s tím, v jaké formě momentálně jsem, myslím, že jsem na tom dobře. Samozřejmě bych rád dostával větší prostor v zápasech, ale myslím, že když budu dál pokračovat v poctivé práci, dostanu pak od trenéra svou porci minut.

zdroj: https://sparta.cz/cs/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: