Ministryně Maláčová jednala se srbským ministrem práce Djordjevićem

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová jednala v úterý 21. srpna 2018 s ministrem práce, zaměstnanosti, veteránů a sociálních věcí Srbské republiky Zoranem Djordjevićem. Tématem jednání byla zaměstnanost a sociální pojištění.

Ministři hovořili o stavu zaměstnanosti v obou zemích, kdy situace na českém trhu práce je v současné době nejlepší od roku 1990. Míra nezaměstnanosti je nejnižší v historii ČR a je rovněž nejnižší v celé Evropské unii. Dalším tématem bylo sociální pojištění, jeho systém i plánována důchodová reforma, o které bude jednat Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR již zítra.

Předmětem diskuse byla i pracovní migrace. Česká republika v současné době spustila přijímání žádostí srbských občanů, kteří chtějí pracovat v ČR, do projektu Režim ostatní státy. O žádostech o zařazení do Režimu bude rozhodovat Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) na základě doporučení od české podnikatelské reprezentace nebo Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Ke dni 30. června 2018 bylo v České republice zaměstnáno 2 307 občanů Srbské republiky.

zdroj:https://www.mpsv.cz/cs/34153

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: