Home » Politika » Ministryně navrhuje navýšení platů v sociálních službách

Ministryně navrhuje navýšení platů v sociálních službách

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová chce zlepšení podmínek pro ty, kteří pracují v sociálních službách. Platy by se od července mohly zvýšit lidem, kteří pracují například jako sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách nebo další zaměstnancům, kteří zajišťují provozní, technické nebo administrativní práce.

„Lidé, kteří se starají o potřebné, nejsou dlouhodobě adekvátně ohodnoceni. Přitom je to práce velmi náročná nejen po fyzické, ale hlavně psychické stránce,“ uvedla ministryně Michaela Marksová. „Při současné úrovni platů v sociálních službách se nemůžeme divit, že řešíme problém s nedostatkem lidí, kteří jsou za těchto podmínek ochotni starat se o seniory nebo zdravotně postižené,“ dodala ministryně. V oboru sociálních služeb pracuje cca sto tisíc lidí, průměrný hrubý plat je v tomto sektoru 18 tisíc korun.


Marksová navrhuje zrušit tři platové tarify, chce tedy zredukovat tarify z devíti na šest. Tím by se měly zvýšit příjmy nejhůře finančně ohodnocených pracovníků ve veřejné sféře. Změny se dotknou i pracovníků, kteří pracují v kulturních zařízeních, zdravotních sester nebo porodních asistentek. Šlo by celkem asi o 93 tisíc zaměstnanců, jejichž platy jsou financovány ze státního rozpočtu a asi 72 tisíc zaměstnanců, kteří pracují v samosprávě. Upravovat by se měl i okruh lidí, kteří mají nárok na zvláštní příplatek. Nově by jej mohly dostávat zdravotní sestry a porodní asistentky.

zdroj: http://finexpert.e15.cz/ministryne-navrhuje-navyseni-platu-v-socialnich-sluzbach

Facebook Comments

One Comment

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 419 posts in Politika
Recommended for you
Ministryně Maláčová jednala se zástupci seniorů o prioritách v oblasti seniorské politiky

V úterý 14. srpna 2018 přijala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zástupce seniorských organizací,...

%d blogerům se to líbí: