Mladší žákyně: I v novém roce vítězně

Po vánoční přestávce se sešly mladší žákyně k dalšímu utkání v zimní lize na Barrandově. Do sestavy se vrátila po delší pauze také Šermauerová, která léčila zranění. Prvním soupeřem v roce 2018 se stali chlapci z Admiry.

Utkání začalo velice opatrně z obou stran a bez gólové šance. V 18. minutě zahrozila střelou ze střední vzdálenosti Chumanová, která trefila břevno. Míč se šťastně odrazil k Němečkové, která se nemýlila a Sparta vedla 1:0. Během dalších minut dívky zvýšily tlak a soupeře k ničemu nepustily. Ve 25. minutě odpískal rozhodčí faul proti Admiře. K přímému kopu se postavila Šťastná, které umístěnou střelou zvýšila na 2:0. Skóre do poločasu nezměnilo.

Druhý poločas již byl pro sparťanské fanoušky radostnější. Dívkám se více dařila kombinace a díky tomu si vypracovaly i více šancí. Soupeř také zahrozil, když Kožuriková dvakrát zneškodnila šance. Ve 45. minutě vystřelila Nováková, která bohužel branku přestřelila. O pět minut později se ale nemýlila Machotová a upravila tak výsledek na končených 3:0 pro Spartu.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „Po zimní pauze byl výkon rozpačitý. Nicméně musíme holky pochválit za jejich bojovnost. Během zimní ligy se chceme zaměřit na tři prioritní věci, které s děvčaty chceme natrénovat a následně přenést do zápasů. Tak, aby již určité návyky měly zažité pro dívčí ligu. Tím se týmová hra a výkon jistě zkvalitní. Stále se také se snažíme zaměřovat na individuální dovednosti a všestranný rozvoj. Věříme, že výkony nejen hráček, ale celého týmu, se budou zlepšovat.“

AC Sparta Praha – Admira Praha 07 3:0 (2:0)

Branky: Němečková, Šťastná, Machotová
Sestava: Kožuriková – Trachtová, Šermauerová, Machotová, Masaříková, Kloudová, Šťastná, Nováková, Málková, Němečková, Chumanová