Modelka Kateřina Sokolová pomáhá rodinám pečujícím o autisty. „Lidem chybí informace,“ říká a snaží se to změnit.

Kateřina Sokolová, úspěšná česká modelka se po pár měsících vrátila ze slunné Kalifornie z pracovních cest, aby se v Česku mohla plně věnovat svému nadačnímu fondu AutTalk a osvětě o autismu. „Nejsem jen „tváří“ nadace, co přestřihne pásku, ale aktivně se podílím na každodenních činnostech souvisejících s řízením fondu. Nechci, aby byl náš nadační fond veřejně vnímán jen jako další nadace, kterou si založila modelka, ale jako fond, který jsme založili společně s mým otcem na základě naší osobní rodinné zkušenosti,” říká Kateřina Sokolová a připomíná, že nadační fond AutTalk vznikla v reakci na zkušenosti se mladším bráškou Radovanem trpícím poruchou autistického spektra.

Zatímco během svých pobytů v zahraničí, kde jako modelka působí, se Kateřina Sokolová věnuje především organizaci nadace AutTalk, v Česku dbá na osobní kontakt a schůzky především partnery nadačního fondu a taky se osobně účastní akcí pořádaných jak samotným fondem AutTalk, tak jeho partnery. „Díky zkušenosti mého táty, co to obnáší mít doma autistu, naším cílem proto je usnadnit nelehký každodenní život rodinám pečujícím o autisty.”

Jakožto ředitelka nadace, kterou založila se svým otcem, je velmi často i v přímém kontatu s rodinami, které postihla stejná situace jako právě rodinu Sokolových „Taková setkání bývají pochopitelně velice emotivní, všichni býváme naměkko. Mnoho rodin potřebuje nejen finanční pomoc, ale i psychickou podporu a informace,” konstatuje Kateřina. Podotýká, že až 60 % podobně postižených rodin nemá přístup k internetu a často tak s dítětem žijí odříznuti od společnosti a potřebné pomoci. „Přitom spolupracujeme s mnohými regionálními organizacemi, které dokáží pomoc nabídnout,” dodává.

Potřebnou osvětu Kateřina Sokolová šíří také prostřednictvím médií i bloggerek.

„Byla jsem příjemně překvapená kolik bloggerek dorazilo. Takovou početnou účast jsem ani nečekala a moc mě těší, že jim tato problematika není lhostejná a jsou ochotny podpořit dobrou věc. Setkání bylo moc příjemné. Super bylo to, že šlo vidět, že se návštěvnice o problematiku autismu skutečně zajímají a aktivně se ptaly na všechno co s tím souvisí. Moc si vážím jak jejich podpory, tak podpory mediální agentury 2Media, která nám poskytla úžasné zázemí a bez jejichž pomoci bychom takové inspirativní setkání těžko dali dohromady“

Nadační fond Kateřiny Sokolové AutTalk Nadační fond AutTalk podporuje vše, co pomáhá rodičům usnadnit péči o dítě s autismem. Nadační fond AutTalk, který v roce 2015 založila Kateřina Sokolová s tatínkem Janem Sokolem, zprostředkovává přímou finanční podporu pro rodiny, pomáhá každému, kdo potřebuje poradit s řešením každodenních situací s dítětem, poskytuje psychickou podporu, sociálně právní poradenství či praktické rady, co a jak zařídit. Nadační fond AutTalk rovněž zprostředkovává setkávání rodičovských skupin s přednáškami a diskuzemi. Možnosti jak, kde a čím mohou lidé přispět se můžete dozvědět na webu www.auttalk.cz

zdroj: http://www.auttalk.cz/Aktuality/setkani-auttalk-a-ceskych-bloggerek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: