Mountfield HK pomáhá: Hradecký klub podporuje místní dobročinné subjekty

Primární naplní práce organizace Mountfield HK je samozřejmě běh hokejového týmu a všech jeho součástí. Kromě hokejové sféry se ale hradecký klub angažuje i v množství charitativních a dobročinných aktivit. Na následujících řádcích bude představeno několik organizací, jejichž svěřencům či zaměstnancům Mountfield HK pomáhá formou volných vstupů navštěvovat extraligové zápasy, na které by se jinak v mnohých případech nemohli dostat.

V duchu motta „Chceme víc“ se hradecký klub již v minulých sezónách aktivně zapojil do některých charitativních aktivit. Vzpomeňme například na projekt „Skóruj pro…“, v rámci něhož finančně vypomáhal hendikepovaným dětem a jejich rodinám, nebo také akci, kdy hráči podpořili Českou sledge hokejovou asociaci. V neposlední řadě se hokejisté účastnili několika charitativních běhů a jiných dobročinných sportovních aktivit.

Nesmíme ale zapomenout ani na hradecké fanoušky. Fanclub HCHK 2007 o.s. totiž již třikrát z vlastní iniciativy organizoval akci „Fanoušci dětem“, jejíž nemalý výtěžek byl věnován na podporu dětí se zdravotním postižením. V životě totiž nastávají situace, kdy jde i hokej stranou, což si vedení klubu uvědomuje.

Děti z diagnostického ústavu se mohou již šestým rokem těšit na hokej

Hradecký hokejový klub již dlouhá léta spolupracuje s Dětským diagnostickým ústavem a střediskem výchovné péče v Plotištích nad Labem. Místní učitel Mgr. Martin Grossmann tuto kooperaci přibližuje. „Velmi si vážíme, že naše školské zařízení již šestým rokem dostává od klubu permanentní vstupenky. Děti, které mají nařízenou ústavní výchovu, by se v rámci vlastní rodiny na extraligový hokej ze sociálních důvodů těžko dostávaly. Návštěva hokejového zápasu je jedna z nejatraktivnějších motivačních nabídek, které děti v rámci týdenního hodnocení mohou využít, vše je odvislé od jejich chování,“ vysvětluje školské praktiky.

Pan Grossman také dodává, že úzká spolupráce s hradeckým hokejem má podstatně delší trvání, a to nejen v podobě volných permanentních vstupenek. „Naše spolupráce s hradeckým klubem trvá prakticky 15 let, na zimní stadion chodili vychovatelé s dětmi i v dobách druhé a první ligy. Vzájemná spolupráce probíhá i v předvánoční době ve formě moderované besedy s vybranými hráči, na toto setkání se vždy všichni těšíme. Několikrát také proběhla hokejbalová exhibice mezi hráči a našimi dětmi. Žáci našeho zařízení se svými učiteli a vychovateli také vyrábějí výrobky s vánoční tématikou, které jsou hokejistům slavnostně předávány. Přeji si, aby vzájemná spolupráce pokračovala i nadále,“ říká závěrem dlouholetý fanoušek hradeckého hokeje Martin Grossmann.

Klub podporuje také osoby se zdravotním postižením

Permanentní vstupenky pravidelně věnuje Mountfield HK i organizaci Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením Královéhradeckého kraje o.p.s. s níž byl klub v kontaktu již za dob první ligy. Ředitel centra Mgr. Jiří Morávek vzájemnou spolupráci vítá. „S hokejovým klubem v Hradci Králové spolupracujeme již od roku 2012. Jsme velice vděční, že Mountfield HK i po postupu do extraligy stále pamatuje na občany se zdravotním postižením,“ přibližuje.

„Každý rok nám Mountfield HK věnuje permanentky, aby zápasy zdejšího hokejového klubu mohli zhlédnout i lidé, kteří z důvodu těžkého zdravotního postižení pobírají plný nebo částečný invalidní důchod, ale nemají možnost uplatnit slevu na vstupenku,“ osvětluje situaci a k podpoře od klubu se vyjadřuje se slovy díků. „Velice si této spolupráce vážíme a děkujeme za to, že Mountfield HK podporuje občany se zdravotním postižením a že jim svým počinem umožní navštěvovat zápasy extraligy v ledním hokeji v Hradci Králové,“ sděluje Jiří Morávek.

Každoroční spolupráce trvá také s Oblastní charitou

Již třetí sezónu věnuje klub volné vstupenky organizaci Oblastní charita Hradec Králové, která svou činností a službami pomáhá lidem z mnoha cílových skupin ve složitých životních situacích. Mgr. Martin Weisbauer, který zastává funkci fundraisera, promlouvá o denních praktikách na svém pracovišti.„Zaměstnanci Oblastní charity Hradec Králové se denně setkávají s lidmi v tíživých životních situacích a jejich práce je psychicky i fyzicky velmi náročná,“ nastiňuje.

Dále se rozmluvil o tom, jak je pro zdejší pracovníky podpora od klubu důležitá. „Hokejový klub Mountfield HK dlouhodobě podporuje naše zaměstnance formou darování vstupenek na hokejové zápasy v Hradci Králové. Pro naše zaměstnance je možnost navštěvovat hokejové zápasy příjemným odreagováním a zároveň určitým výrazem uznání za jejich službu lidem v nouzi. Klubu Mountfield HK za tuto podporu mnohokrát děkujeme,“ prohlašuje závěrem Martin Weisbauer.

Veronika Klapalová

Nezávislá novinářka mapující dění nejen v Královéhradeckém kraji z oblastí sportu, kultury, hudby, workshopů, dále přinášející komerční zprávy z české společnosti, v neposlední řadě mapuje aktivity a akce dětí, dospělých i seniorů.

+zdroj: https://www.mountfieldhk.cz/clanek.asp?id=Mountfield-HK-pomaha-Hradecky-klub-podporuje-mistni-dobrocinne-subjekty-8677

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: