PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Mountfield HK rozstřílel Amur Chabarovsk 7:0

4 min read

Včera začal Memoriál Zbyňka Kusého na hradecké hokejové ploše. Soupeřem hradeckých hokejistů byl ruský tým Amur Chabarovsk. Domácí hokejisté si naprosto zaslouženě ze zápasu brali výhru 7:0.

V první třetině Mountfield HK doslova ruský tým válcoval. Hned v úvodu hostující hráč fauloval a poslal tak svůj tým do oslabení, jehož v přesilové hře využil prvním gólem v čase 02:35 Adam Kubík. Rychlý první gól pak přinesl několik nervózních momentů na hokejové ploše a domácí byli dvakrát  za sebou vyloučeni. Lvi ubránili oslabení a vzápětí zvýšili svůj náskok na 2:0 v čase 08:11. Matěji Paulovičovi se podařilo odchytit špatně rozehraný puk od protihráče zpoza vlastní brány  a tak snadno skóroval. Utekla zhruba minuta  hradečtí vstřelují další gól. Michael Gaspar našel přesnou přihrávkou mezi kruhy Rudolfa Červeného a ten vstřeluje gól. Hráči Amuru Chabarovsk jsou zjevně vývojem utkání zaskočeni a tak si berou v čase 09:12 oddechový čas, při kterém se rozhodli vystřídat brankáře. Marek Langhamer byl na ledě necelých deset minut  po třech vstřelených brankách smutný odchází na střídačku. Hradečtí pokračují ve vysokém tempu hry, které zúročují v čase 12:21 čtvrtým gólem. Domácí využili přesilovou hru a druhý gól v utkání si připisuje Matěj Paulovič. Většinou je puk na hokejkách hradeckých a Amur působí chvílemi velmi pasivně. V čase 17:31 padá další gól ho branky hostujících, Radek Smoleňák trefuje z blízkosti prázdnou branku zvyšuje tak stav utkání v první třetině na neuvěřitelných 5:0.

Do druhé třetiny se do hostující branky vrací opět Marek Langhamer. Hráči Amuru ve druhé třetině zlepšují svůj výkon a snaží se bojovat o každý kotouč. jejich urputnost vede však v čase 24:21 k vyloučení hráče Kapiturova, který sekl Smoleňáka. V čase 25:54 se síly srovnávají a na trestnou lavici za domácí míří Pavlík za podrážení. V čase 26:37 při oslabení domácích hradečtí zvyšují na 6:0. Matěj Chalupa na útočné modré získal moc pěknou stahovačkou puk a svou střelou překonává hostujícího brankáře. V čase 27:27 padá sedmý gól, Matěj Chalupa skóruje ani ne po minutě. Hokej začíná být nervózní a přibývají vyloučení hráči na obou stranách. Chabarovsk se chvílemi snaží tlačit, ale hradecký gólman několik pokusů ustál bez úhony.

Ve třetí třetině gól nepadl a chvílemi působí hokej odevzdaně z obou stran. Amur se několikrát dostává do přečíslení, ale nic z toho není. Pak se hra tahá nahoru a dolů, ale žádný z týmů si nevytvořil vyloženou šanci. Těsně před koncem utkání v čase 56:05 ještě domácí mají přesilovou hru, když hostující Vitásek dostává dvě minuty za hrubost. Přesilová hra navýšení domácího skóre nepřinesla.

Po ukončení třetí třetiny ledovou plochu upravuje rolba a následně začínají samostatné nájezdy, které rozhodnou o jednom bonusovém bodu do hodnocení Memoriálu Zbyňka Kusého. Jediný nájezd proměnil hostující hráč Tomáš Zohorna  bonusový bod je tak na straně Amuru Chabarovsk.

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Alexander Gorškov a Štěpán Lukeš.

Utkání končí senzačním výsledkem 7:0 a konstatování, že mu přihlíželo 2046 diváků. Kdo z fanoušků Mounfieldu HK na tomto utkání nebyl, tak musí litovat, protože domácí předváděli pohledný hokej a pěkné góly.