PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

MPSV zajistilo finance pro dětské skupiny na další 3 roky

3 min read

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) v podpoře dětských skupin. Na nejbližší dny je připraveno vyhlášení výzev pro projekty na pokračování provozu dětských skupin až do poloviny roku 2022. A v průběhu roku budou následovat další výzvy.

V době rekordní zaměstnanosti je potřeba rozšiřovat kapacity předškolních zařízení tak, aby se rodiče malých děti mohli vracet do práce dle svých preferencí a zamítnutá žádost do školy nebyla hlavním důvodem jejich neúčasti v pracovním procesu. MPSV aktuálně eviduje téměř 900 dětských skupin, které navštěvuje zhruba 14,5 tisíce dětí. V rámci prvních výzev budou moci získat dotaci jak dětské skupiny pro veřejnost, tak podnikové dětské skupiny, které byly dosud financované v rámci OPZ. Podmínkou je provoz dle zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o děti v dětské skupině. Žádosti bude možné podávat od 4. února 2019 pro imopražské regiony (výzva č. 101) a od 11. února 2019 pro hl. m. Prahu (výzva č. 103). Pro další existující dětské skupiny, které se v těchto výzvách mezi oprávněnými žadateli nenajdou, jsou určeny výzvy, které budou vyhlašovány v průběhu března. Dále v polovině roku 2019 plánujeme podpořit dalšími výzvami i vznik nových dětských skupin. O všech budeme včas informovat.

Zásadní a pozitivní změnou oproti předchozím výzvám na dětské skupiny je, že o podpoře projektu nebude rozhodovat čas předložení žádosti. Prostředky jsou vyčleněny tak, aby se dostalo na všechny výzvou definované žadatele a aby byly k dispozici dlouhodobě, podle individuální potřeby žadatele a v návaznosti na
ukončování stávajících projektů. Žádost o podporu v rámci těchto výzev totiž nelze podat dříve než 4 měsíce před ukončením současného projektu.

Zájemci o další dotaci na dětskou skupinu z OPZ tak nemusí s předložením žádosti spěchat a mohou se zaměřit na úspěšné dokončení běžících projektů. Krátkých lhůt na podání žádosti ani vyčerpání alokace dříve podanými projekty se nemusí nikdo obávat. Veškeré informace týkající se výzev OP Zaměstnanost jsou uveřejňovány na www.esfcr.cz.

zdroj: http://www.mpsv.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: