Na hřišti Bohemians jen remíza 1:1

Týden se s týdnem sešel a Sparta znvu ztratila vedení v samotném závěru utkání. Vybojované tři body byly po Šuralově trefě velmi blízko, tři minuty před koncem ale o dělbě bodů rozhodl Záviška.

Trenér Ščasný udělal v sestavě jednu změnu a to vynucenou. Zraněného Costu totiž nahradil Vatajelu. Na lavičce už byli připraveni dva útočníci – uzdravený Pulkrab a nováček Golgol.

První poločas žádnou velkou fotbalovou podívanou nenabídl, ani jeden z týmů si nevtvořil vyloženou příležitost.

První střelecký pokus si připsali domácí, když po deset minutách utkání pálil Bartek. Branku ale z první výrazně minul.

Ve 26. minutě měla Sparta největší možnost prvního poločasu. Šural si po dlouhém autu zpracoval míč a vystřelil. Gólman Valeš balón vytáhl dobrým zákrokem nohou na roh.

Po půlhodině hry se s míčem ve vápně klokanů objevil Vatajelu. Zkusil vypálit z ostrého úhlu, Valeše ale nenachytal.

Víc toho první poločas nenabídl a nejvíc se tak v Ďolíčku tleskalo zahraničnímu míčovému freestyle fotbalistovi, který své umění předvedl o přestávce.

Druhý poločas začal podobně, jako ten první skončil. Jen Nico Stanciu už u toho nebyl, vystřídal to Michal Sáček.

Po nezajímavém začátku poločasu přišla pasáž, kdy Sparta několik minut bez přerušení držela míč na kopačkách. Nakonec to střelou z třiadvaceti metrů završil Frýdek, míč šel těsně vedle branky.

V šedesáté minutě byl na hraně pokutového území faulovaný Josef Šural. Sám kapitán si pak postavil míč a z ideální pozice ho poslal do sítě. Sparta šla do vedení!

Klokani pak měli možnost odpovědět také z přímého kopu, kdy pálil levačkou Filip Hašek. Míč ale poslal vysoko nad branku.

Tři minuty před koncem Tetteh přihrál do běhu Plavšićovi, který se pěkně zbavil soupeře a kvapil podél levé lajny. Pak přihrál Kangovi, který pálil nad branku.

Stejně jako minulý týden, ani tentokrát ale Sparta vedení neudržela. V 87. minutě si domácí vytvořili tlak, který vyvrcholil centrem do vápna. Balon se dostal k úplně volnému Záviškovi na zadní tyči a ten zblízka srovnal.

zdroj:https://sparta.cz/cs/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: