Na náměstí Osvoboditelů také Hradec Králové oslavil 95. výročí Českého rozhlasu

Český rozhlas slaví půlkulaté jubileum. Před 95 lety se z plátěného stanu na poli v Praze-Kbelích ozvalo první Haló, haló. Pravidelné rozhlasové vysílání bylo zahájeno 18. května 1923 ve 20:15 hodin.

Český rozhlas Hradec Králové si na sobotu 16. června připravil ke své oslavě pro návštěvníky zajímavý a atraktivní program.

Desátou hodinou vše započalo. Pásmo se známými moderátory pod názvem : „Moderace není legrace“. V přímém přenosu a o své zkušenosti s touto nelehkou prací vzájemně podělili Halina Pawlowská, Petr Voldán, Patrik Rozehnal, Láďa hruška a též velmi populární Mirek Vaňura. Diváků na své povídání měli dost a dost a také za něj sklidili zasloužený potlesk. Dále program pokračoval : „Vaříme s Habadějem“, aneb vaření se Zdenou Kabourkovou za doprovodu hudební skupiny Nadoraz, to vše pod moderátorskou taktovkou Patrika Rozehnal, jistě velice zajímavým hostem byl také šéfkuchař Jaroslav Runštuk. Polední čas patřil samotnému koncertu kapely Nadoraz a po jejím skončení předvedl svou barmanskou show Tomáš Trejbal. Program se stále dostával do varu o což se také postaral nestárnoucí a nehynoucí zpívající právník Ivo Jahelka.

Písničkář již tradičně vycházel z právních případů, které v písních zní velmi vtipně, v pauzách mezi písněmi již tradičně Ivo Jahelka přečetl mnoho vtipných vyjádření ze soudních síní. Po svém koncertu se sám svěřil : „Bez kytary si již svůj život ani nedovedu představit, doufám, že spojení práva a zákonů ve vtipné podobě stále posluchače oslovuje. Tady v Hradci Králové se mi líbilo a rozhlasu přeji nejméně dalších 95 let vysílání a spokojených posluchačů“.

Program pokračoval Sokolnickými ukázkami, Dog dancingem všichni včetně žonglérů sklidili velký potlesk.

Na vystoupení Davida Deyla přijely fanynky z různých koutů republiky. David svým vstoupením a pěveckým projevem opravdu zaujal, neboť  starší především dámská seniorská generace si jeho písničky hlasitě zpívala. David Deyl měl po svém vystoupení opravdu bouřlivý potlesk.

Další půlhodinka pak opět patřila moderátorům a redaktorům ČroHK. Horké odpoledne osvěžil Honza Vančura a Plavci + Irena Budweiserová, Miloš Dvořáček a David Fiedler.

Mezi půl pátou až pátou hodinou odpolední přišlo loučení s velmi úspěšnou akcí, což bylo patrné nejen na tvářích spokojených návštěvníků akce, ale také moderátorů a redaktorů Čro HK.

[foogallery id=“15838″]

Zpravodajský web Martina Fletchera

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com, Českou televizi a City.cz. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: