Na železnici v hradeckém kraji budou o prázdninách čtyři výluky

Cestování na železnici lidem v Královéhradeckém kraji o prázdninách zkomplikují čtyři výluky. Budou na tratích z Jaroměře do Staré Paky, ze Smiřic do České Skalice, z Častolovic do Solnice a z Hradce Králové do Týniště nad Orlicí. Důvodem výluk jsou rozsáhlá rekonstrukce stanice v Jaroměři a opravy na dalších tratích. Cestující budou muset použít náhradní autobusovou dopravu. ČTK to dnes oznámil Tomáš Fiala z hradeckého centra Českých drah.

Nejdelší výluka bude mezi stanicemi Jaroměř a Stará Paka na trati z Hradce Králové do Liberce. Začne 14. července a potrvá do 10. září. S rekonstrukcí jaroměřské stanice bude mezi 14. červencem a 10. srpnem souviset i výluka mezi stanicemi Smiřice a Česká Skalice na tratích Hradec Králové – Jaroměř a Jaroměř – Trutnov. Některé autobusy budou mít oproti vlakovému jízdnímu řádu jiné časy odjezdů a příjezdů, u některých spojů nebudou zajištěné vlakové přípoje.

Na trati z Častolovic do Solnice, která vede do průmyslové zóny Kvasiny – Solnice se závodem Škody Auto, bude výluka 11. až 16. července. Cestující by se měli připravit na zpoždění pět až deset minut.

Již v sobotu 30. června začne výluka mezi stanicemi Hradec Králové a Týniště nad Orlicí, která potrvá do 13. července. Místo vlaků budou zřízeny čtyři autobusové linky. Jedna z nich bude zrychlená a bude mít zastávky pouze v Hradci a v Týništi.

autor článku: Michal Komárek

zdroj: https://www.hradeckralove.org/noviny-a-novinky/na-zeleznici-v-hradeckem-kraji-budou-o-prazdninach-ctyri

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: