PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Nábřežní jazzová pouť aneb nábřeží jazzmanů v Hradci Králové 4. srpna 2018

2 min read
Letos již po desáté zpříjemnila první srpnový víkend akce: „Nábřežní jazzová pouť“. Putování mezi dvěma pódii i napříč jazzovými styly v podání muzikantů z našeho regionu, špičkových českých jazzmanů i zahraničních hostů. Letní jazzová pouť vyzvala k malé promenádě styly hudby, která ovlivnila 20. století. Narozeninové menu nabídlo pět hudebních dárků.
Prvním dárkem byla nová domácí kapela NATSTO. Bylo v ní možné vidět staré známé tváře z různých zejména swingových sestav.

Dárek druhý: FANFÁN TULIPÁN. Název po neodolatelném filmovém hrdinovi si vybrala parta, kterou Eliška Svobodová shodou okolností založila v roce prvního ročníku Nábřežní jazzové pouti. Hned od začátku okouzlili hravostí pro niž je jejich styl označován jako kinder jazz.

Lahůdkovým dárkem byl koncert VILÉM SPILKA QUARTETu. Koncem roku 2016 vydala album Podvod. Nabídla nápadité aranže osmi z nejznámějších Nedvědových hitů, jmenovitě titulní Podvod, Ptáčata, Růže z papíru, Stánky, Tulácký ráno, Zrnka, Na kameni kámen a Hejna včel.


Na Nábřežní jazzové pouti muselo zákonitě zaznít i blues. Letos v dárkovém balení dua JOHN VAUGHAN (USA) & JOE KUČERA (D). Zajímavé mezinárodní hudební spojení, kde tvorbu amerického kytaristy a zpěváka (songwritera) s folkovými kořeny Johna Vaughana citlivě doprovázel berlínský jazzový hudebník Joe Kučera, tak bezprostředně  vytvářili velmi originální muziku na pomezí žánrů.

Jubilejní dárek na závěr. Na desátém ročníku vystoupili STEAMBOAT STOMPERS. Kapela započala svou hudební pouť před padesáti lety. S obrovskou chutí zahráli  notoricky známé jazzové kousky  neworleánských muzikantů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: