PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Náchod nabídne občanům službu „Senior taxi“

3 min read

Náchodští radní na svém jednání v pondělí 6. května projednali a schválili vyhlášení výzvy na službu „Senior taxi v Náchodě“.

„O zavedení této služby se v Náchodě diskutuje již několik měsíců. O podmínkách a způsobu jejího provozování jednaličlenové sociální komise a vedení města s koaličními i opozičními zastupiteli. Výsledkem je nastavení parametrů, jak bude senior taxi na území města fungovat, v jakém rozsahu a za jakých podmínek, tedy zadání pro poskytovatele služby,“ uvedla místostarostka Pavla Maršíková.

Senior taxi budou moci využívat občané starší 65 let nebo osoby starší 18 let, které jsou držiteli průkazu ZTP, ZTP/P a mají trvalý pobyt na území města Náchoda. Provozováno bude na území města Náchoda včetně jeho příměstských částí. Tato místa budou rozdělena do dvou zón.

Zóna I – Náchod, Babí u Náchoda, Staré Město nad Metují, Běloves, Bražec, Malé Poříčí, Lipí u Náchoda

Zóna II – Jizbice u Náchoda, Dobrošov, Pavlišov

Přepravné je stanoveno ve výši 25 Kč včetně DPH za jízdu v jednom směru v zóně I a 30 Kč včetně DPH za jízdu v jednom směru ze zóny II a obráceně. Senior taxi bude k dispozici každý pracovní den v době od 7:00 do 22:00, v sobotu od 8:00 do 22:00, v neděli od 8:00 do 17:00 hodin, a ve dnech státního svátku a pracovního volna od 8:00 do 17:00 hod.

Registrace oprávněných osob bude probíhat od 1. do 22. 7. 2019 na Městském úřadě Náchod, ul. Zámecká 1845, na odboru sociálních věcí, kde obdrží průkaz pro využití senior taxi. Služba bude poskytována za podmínky, že úhrn všech měsíčních úhrad, které město zaplatí provozovateli za uskutečněné jízdy nepřesáhne částku 1 mil. Kč za rok.

Zájemci o provozování Senior taxi v Náchodě mohou podávat nabídky do pondělí 23. 5. 2019 do 10:00 hod.

„Předpokládáme zavedení služby Senior taxi pro občany Náchoda od 1. srpna 2019,“ upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka a dodal: Věříme, že tímto vstřícným krokem usnadníme našim starším a hendikepovaným občanům život, a to nejen možností navštívit pohodlně úřady a vyřídit si své záležitosti, ale i zajet za kulturou nebo setkat se s přáteli.“

Výzvu včetně podrobností a příloh najdete na https://www.mestonachod.cz/urad/uredni-deska/udeska.asp?id=11501

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: