Home » Společnost » Nejen charitativní akce z tvůrčí dílny Davida Novotného : „Muž roku“ a „Den dobrých skutků“

Nejen charitativní akce z tvůrčí dílny Davida Novotného : „Muž roku“ a „Den dobrých skutků“

Městské divadlo Dr. Josefa Čížka v Náchodě bude žít 24. srpna 2018 od 19.45 hod. opět akcí „Muž roku“ a „Den dobrých skutků“ a den po té koncertem známých tváří 25. srpna 2018 od 18 hod. Celou akci moderují Klára Doležalová a Karel Voříšek.

Celý výtěžek z akce bude věnován Stacionáři Nona v Novém Městě nad Metují, Muži roku 2009 Martinovi Zachovi, Stacionáři Cesta v Náchodě a Domovy na Třešňovce v České Skalici. Letošní záštitu nad touto akcí převzali ministryně pro místní rozvoj České republiky Ing. Klára Dostálová, poslanec a starosta města Náchod Jan Birke, hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje brig. gen. Mgr. Martin Červíček, zastupitelka města Náchod Mgr. Soňa Marková a Radek Jakubský předseda Hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Režisérkou veččera je Renata Říhová. Choreografka Daniela Lebedová. V porotě zasednou významné osobnosti z kulturního, společenského a politického života.

Během pátečního finálového večera vystoupí: Václav Neckář, Leona Machálková, Ilona Csáková,Heidi Janků, Nelly Řehořová, Pavel Callta, Markéta Konvičková, Natálka Grossová a Anička Slováčková. V sobotu večer vystoupí: Anička Slováčková, Sámer Issa, Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej, Daniela Šinkorová, Hana Křížková, Pepa Vágner, Dáša Zázvůrková, Jitka Sedláčková a Kamila Hübsch. Akce se koná za podpory Královéhradeckého kraje.

Jméno David Novotný je na scéně charitativní akcí a a projektů jménem nejen známým, ale také velice uznávaným a to také proto, že David Novotný vždy jedná se srdcem na dlani. Před jednou z jeho stěžejních charitativních akcí pod názvem : „Den dobrých skutků“, která také souvisí s akcí „Muž roku“ jsme ho oslovili s několika otázkami.

Davide „Den dobrých skutků“ je letitou záležitostí, jak se akce od své geneze až po dnešní dobu vyvinula a změnila?

Začal jsem v patnácti letech a vše začalo vánoční besídkou pro své spolužáky v prvním ročníku na střední škole, kterou jsem studoval v Náchodě na Soukromé střední škole podnikatelské. Poté jsem šel za paní ředitelkou Annou Ptáčkovou a zeptal se jí, zda bych mohl udělat nějakou charitativní akci, že jsem viděl pořad o postižených dětech, a že nemají moc zábavy. V létě se daná akce uskutečnila a od té doby pořádám tyto charitativní akce, kde se pomohlo spoustě stacionářům, dětským domovům i jednotlivcům. Nikdo z náš neví, kdy bude pomoc potřebovat od druhého. Letos je již 21. ročník Dne dobrých skutků. Vážím si všech lidí, osobností i partnerů, kteří mi pomáhají.

Co je pro vás prioritou na této charitativní akci?

Při pořádání akcí jsou důležití partneři akce, aby se taková akce mohla uskutečnit. V dnešní době je to velmi obtížné sehnat sponzory. Je to vlastně 80% práce, a to ostatní jsou účinkující a organizační věci. Priroritou pro mě samotného je, aby daná akce se líbila, splnila svůj účel a lidi odcházeli spokojení.

Co vám nejvíce za celou dobu co se věnujete těmto a podobným projektům udělalo největší radost?

Vždy mi udělá velkou radost ručně namalovaný dárek od dětí, nebo babičky z Domova odpočinku Justynka mi udělali takového anděla, mám ho na čestném místě. S jednou dámou, Šárkou Švehlovou jsme si vyměnili přes 1000 dopisů a pohledů a setkali jsme se v Poště pro tebe, tak to bylo pro mě velmi dojemné a emotivní. Já jsem spokojený, když se daná akce líbí a pomůže.

Co pro nás chystáte v budoucím čase?

Už 15. září chystám Nej sestřičku, což je akce, kde bude soutěžit dvanáct zdravotních sestřiček z celé České republiky a bude se konat v Náchodě. A už nyní pilně připravuji sérii vánočních koncertů, které budou v Broumově, Náchodě, Jaroměři, Novém Městě nad Metují, Hronově, Polici nad Metují. A třeba teď dolaďuji termíny akcí na příští rok. Je toho hodně co mě čeká. Také mám pořad Trapas nepřežiju, což je pořad o etiketě a slušném chování s Míšou Dolinovou a Láďou Ondřejem a zpívá tam Nelly Řehořová, Adam Mišík či Anička Slováčková a je to moc fajn pořad pro školy.

Martin Fletcher

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com a jiné. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Facebook Comments

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 1042 posts in Společnost
Recommended for you
Přátelství 100x jinak: Důležitost přátelství

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč si děti svých kamarádů váží? Jak známo, člověk je...

%d blogerům se to líbí: