Nejen charitativní akce z tvůrčí dílny Davida Novotného : „Muž roku“ a „Den dobrých skutků“

Městské divadlo Dr. Josefa Čížka v Náchodě bude žít 24. srpna 2018 od 19.45 hod. opět akcí „Muž roku“ a „Den dobrých skutků“ a den po té koncertem známých tváří 25. srpna 2018 od 18 hod. Celou akci moderují Klára Doležalová a Karel Voříšek.

Celý výtěžek z akce bude věnován Stacionáři Nona v Novém Městě nad Metují, Muži roku 2009 Martinovi Zachovi, Stacionáři Cesta v Náchodě a Domovy na Třešňovce v České Skalici. Letošní záštitu nad touto akcí převzali ministryně pro místní rozvoj České republiky Ing. Klára Dostálová, poslanec a starosta města Náchod Jan Birke, hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje brig. gen. Mgr. Martin Červíček, zastupitelka města Náchod Mgr. Soňa Marková a Radek Jakubský předseda Hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Režisérkou veččera je Renata Říhová. Choreografka Daniela Lebedová. V porotě zasednou významné osobnosti z kulturního, společenského a politického života.

Během pátečního finálového večera vystoupí: Václav Neckář, Leona Machálková, Ilona Csáková,Heidi Janků, Nelly Řehořová, Pavel Callta, Markéta Konvičková, Natálka Grossová a Anička Slováčková. V sobotu večer vystoupí: Anička Slováčková, Sámer Issa, Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej, Daniela Šinkorová, Hana Křížková, Pepa Vágner, Dáša Zázvůrková, Jitka Sedláčková a Kamila Hübsch. Akce se koná za podpory Královéhradeckého kraje.

Jméno David Novotný je na scéně charitativní akcí a a projektů jménem nejen známým, ale také velice uznávaným a to také proto, že David Novotný vždy jedná se srdcem na dlani. Před jednou z jeho stěžejních charitativních akcí pod názvem : „Den dobrých skutků“, která také souvisí s akcí „Muž roku“ jsme ho oslovili s několika otázkami.

Davide „Den dobrých skutků“ je letitou záležitostí, jak se akce od své geneze až po dnešní dobu vyvinula a změnila?

Začal jsem v patnácti letech a vše začalo vánoční besídkou pro své spolužáky v prvním ročníku na střední škole, kterou jsem studoval v Náchodě na Soukromé střední škole podnikatelské. Poté jsem šel za paní ředitelkou Annou Ptáčkovou a zeptal se jí, zda bych mohl udělat nějakou charitativní akci, že jsem viděl pořad o postižených dětech, a že nemají moc zábavy. V létě se daná akce uskutečnila a od té doby pořádám tyto charitativní akce, kde se pomohlo spoustě stacionářům, dětským domovům i jednotlivcům. Nikdo z náš neví, kdy bude pomoc potřebovat od druhého. Letos je již 21. ročník Dne dobrých skutků. Vážím si všech lidí, osobností i partnerů, kteří mi pomáhají.

Co je pro vás prioritou na této charitativní akci?

Při pořádání akcí jsou důležití partneři akce, aby se taková akce mohla uskutečnit. V dnešní době je to velmi obtížné sehnat sponzory. Je to vlastně 80% práce, a to ostatní jsou účinkující a organizační věci. Priroritou pro mě samotného je, aby daná akce se líbila, splnila svůj účel a lidi odcházeli spokojení.

Co vám nejvíce za celou dobu co se věnujete těmto a podobným projektům udělalo největší radost?

Vždy mi udělá velkou radost ručně namalovaný dárek od dětí, nebo babičky z Domova odpočinku Justynka mi udělali takového anděla, mám ho na čestném místě. S jednou dámou, Šárkou Švehlovou jsme si vyměnili přes 1000 dopisů a pohledů a setkali jsme se v Poště pro tebe, tak to bylo pro mě velmi dojemné a emotivní. Já jsem spokojený, když se daná akce líbí a pomůže.

Co pro nás chystáte v budoucím čase?

Už 15. září chystám Nej sestřičku, což je akce, kde bude soutěžit dvanáct zdravotních sestřiček z celé České republiky a bude se konat v Náchodě. A už nyní pilně připravuji sérii vánočních koncertů, které budou v Broumově, Náchodě, Jaroměři, Novém Městě nad Metují, Hronově, Polici nad Metují. A třeba teď dolaďuji termíny akcí na příští rok. Je toho hodně co mě čeká. Také mám pořad Trapas nepřežiju, což je pořad o etiketě a slušném chování s Míšou Dolinovou a Láďou Ondřejem a zpívá tam Nelly Řehořová, Adam Mišík či Anička Slováčková a je to moc fajn pořad pro školy.

Zpravodajský web Martina Fletchera

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com, Českou televizi a City.cz. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: